طرح کوچ، رکن مهم توانمندسازی، سلامت و شادابی جامعه است

وزیر آموزش و پرورش بیان کرد رکن مهم توانمندسازی، سلامت و شادابی و نشاط جامعه در یک ترکیب ارزشمند نهفته است که می‌تواند برای جامعه ارمغان خوبی داشته باشد.

به گزارش کودک پرس،محسن حاجی میرزایی در مراسم اختتامیه طرح کنترل وزن و چاقی دانش‌‌آموزان که صبح امروز ۲۶ اردیبهشت ماه برگزار شد با بیان اینکه ما سوگوار کودکان شهید افغانستانی و داغدار غزه هستیم اظهار کرد: این رویدادها نشان می‌دهد که دنیای امروز با تمام پیشرفت‌ها هنوز قادر نیست انسانیت را گسترش دهد و قادر نیست صلح و آرامش را به مردم هدیه کند امیدوارم آینده این سرزمین سرشار از امید، موفقیت، صلح و آرامش باشد.

وی افزود: رویداد کوچ رویداد بسیار مهمی است رکن مهم توانمندسازی، سلامت و شادابی و نشاط جامعه در یک ترکیب ارزشمند نهفته است که می‌تواند برای جامعه ارمغان خوبی داشته باشد. طرح کوچ، نقطه آغازی بر مجموعه طرح‌هایی است که می‌تواند در تربیت نسلی سالم و بانشاط به کار گرفته شود.

وزیر آموزش و پرورش عنوان کرد: اصل تخصصی شدن و تقسیم کار باعث شد که نقش‌ها از همدیگر متفاوت شوند. این تفکیک و تمایز تا زمانی که یک درک روشنی از این واقعیت شکل بگیرد که همه نقش آفرینان یک صحنه هستیم و ذیل یک سناریو نقش آفرینی می‌کنیم کارآمد نخواهد بود.

حاجی میرزایی با بیان اینکه این امر بسیار سنجیده است که همه نقش‌ها در متن یک داستان تعریف می‌شوند اظهار کرد: کارگردان هستی همچنان جلوه گری می‌کند؛ قواعدی حاکم است که شیرازه‌ها از هم نمی‌پاشد بین آسمان و زمین، بین گیاهان و جانوران و بین انسان‌ها یک پیوند برقرار است.

وزیر آموزش و پرورش اضافه کرد: رمز گشایی از ناکامی‌های توسعه در ایران حاکی از آن است که ما رشدهایی در امور تجزیه یافته داشته ایم اما برای اینکه این موارد در متن یک داستان ترکیب شوند با کاستی همراه هستیم. ما توانسته ایم آب، برق، جاده و نیروگاه را بسط دهیم اما آنجا که همه در خدمت فقرزدایی، هویت یابی، فرهنگ سازی و تمدن پردازی قرار می‌گیرد با کاستی‌هایی روبه رو هستیم.

وی با اشاره به اینکه به میزانی که قادر باشیم نقش آفرینان یک نمایش و پیگیری کننده یک هدف باشیم به موفقیت‌هایی دست می‌یابیم بیان کرد: از وزارت بهداشت خواسته شده است نسل سالمی را تربیت کند. وزارت ورزش قصد دارد شور و هیجان نسل نو را سامان دهد و آموزش و پرورش نیز به دنبال تربیت افراد شایسته است.

حاجی میرزایی اضافه کرد که ۳ فصل مشترک بین این ۳ نهاد وجود دارد؛ مدرسه به تنهایی متعلق به آموزش و پرورش نیست، بلکه مدرسه کانون زندگی و کانون تحولات آینده است. مدرسه عرصه پیشرفت و سازندگی است و در مدرسه شخصیت ساخته می‌شود و بنیان‌های تمدن استقرار پیدا می‌کند.

در این مراسم تفاهم نامه همکاری مشترک وزارت آموزش و پرورش، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و وزارت ورزش و جوانان به امضا رسید و ضمن تقدیر از افرادی که در این پروژه همکاری داشتند از کتاب طرح تحولی کنترل وزرن و چاقی دانش‌آموزان رونمایی شد.

منبع:پانا