کودکان و نوجوانان خوزستانی به مرحله‌ی نخست جشنواره‌ی جهانی نقاشی کودک کرمان راه یافت

کودکان و نوجوانان خوزستانی عضو مراکز کانون پرورش فکری، در مرحله‌ی ابتدایی«اولین جشنواره‌ی جهانی نقاشی کودک کرمان» پذیرفته شدند.

به گزارش کودک پرس ،در لیست ابتدایی پذیرفته شدگان«اولین جشنواره‌ی جهانی نقاشی کودک کرمان» که با موضوع« از خانه تا کهکشان » برگزار شد، اسامی هشت تن از اعضای مراکز کانون استان خوزستان، به چشم می‌خورد.

بنا بر اعلام نتایج اولیه‌ی داوری از سوی دبیرخانه‌ی این رویداد بین‌المللی، در گروه سنی نوباوه( ۵ تا ۸ سال)، «یلدا پوررضایی »، «الینا پروازه»، «رادوین کرد زنگنه»، «لیانا عرفانی فرد»، «آروین فولادوند» و «سلن آرامی» موفق به راهیابی به مرحله‌ی اول جشنواره شدند.

در همین حال، «ناریکا روستایی» و «سارینا ربیع همدانی» به ترتیب در گروه‌های سنی نونهال( ۹ تا ۱۱ سال) و نونگاه ( ۱۲ تا ۱۵سال)، به عنوان پذیرفته‌شدگان مرحله‌ی اولیه، معرفی شدند.

بر اساس این گزارش، «یلدا پوررضایی » و «الینا پروازه»، زیر نظر ناهید مهرانفر مربی هنری مراکز کانون بهبهان و «رادوین کردزنگنه»، «لیانا عرفانی فرد»، «آروین فولادوند»، «سلن آرامی»، «ناریکا روستایی» و «سارینا ربیع همدانی»، زیر نظر شیرین فتحی مربی هنری مراکز کانون اهواز، در این رویداد هنری بین‌المللی شرکت کردند و به این موفقیت دست یافتند.

گفتنی است: «اولین جشنواره‌ی جهانی نقاشی کودک کرمان»، به عنوان حرکتی موثر در جهت افزایش سطح آگاهی کودکان نسبت به ابعاد گوناگون زندگی، بالا بردن اشتیاق آن‌ها به مشارکت در رقابت‌های فرهنگی و اجتماعی بین کودکان جهان در راستای خلق آینده‌ای بهتر و در نهایت معرفی شهر تاریخی و فرهنگی کرمان به کودکان امروز و بزرگترهای فردا، در بهمن ماه ۱۳۹۹ آغاز به کار کرد، و در دور اول، کودکان و نوجوانان، از ۳۷ کشور جهان با هم رقابت کردند.