موقعیت فعلی شما : خانه/بین الملل
224259
15 اردیبهشت 1400
کودکان ترکیه ای و استقبال از دوره حفظ قرآن کریم

کودکان ترکیه ای در سال های اخیر از برپایی دوره های حفظ قرآن کریم استقبال چشمگیری داشته اند، به طوری که میزان مشارکت کودکان در سنین ۴-۶ سال برای حفظ قرآن در طول ۵ سال گذشته رشد فزاینده ای داشته است.

به گزارش کودک پرس ،به نقل از خبرگزاری ترکیه، در پی لغو آیین‌نامه نپیوستن کودکان زیر ۱۲ سال در دوره های حفظ قرآن کریم توسط دولت ترکیه، تعداد کودکان و جوانانی که در دوره های حفظ قرآن در ترکیه شرکت کردند، افزایش یافته است.

ریاست امور دینی ترکیه با انتشار اطلاعات و داده هایی گزارش داد: میزان مشارکت کودکان در سنین ۴-۶ سال برای حفظ قرآن در طول ۵ سال گذشته رشد فزاینده ای داشته است.

براساس این داده ها، تعداد کودکان ۴-۶ سال که در دوره های حفظ قرآن کریم تحصیل کردند، از سال ۲۰۱۵ میلادی تا ۲۰۲۰ میلادی ۱۰۹۱ درصد رشد داشته است.

داده ها حاکی از آن است که ۱۸۱ هزار و ۸۰۸ کودک در سال گذشته در این دوره ها شرکت کردند. این درحالی است که تعداد آنها در ۴ سال گذشته به ۵۲۳ هزار و ۸۲۳ نفر رسیده است.

داده ها از استقبال چشمگیر کودکان برای حضور در این دوره های از سال ۲۰۱۵ میلادی نشان می دهد. در سال ۲۰۱۵ میلادی ۱۵ هزار و ۲۶۵ کودک، سال ۲۰۱۶ میلادی ۵۵ هزار و ۳۲۱ کودک، سال ۲۰۱۷ میلادی ۸۷ هزار و ۷۹۰ کودک، سال ۲۰۱۸ میلادی ۱۳۱ هزار و ۲۶ کودک، ۲۰۱۹ میلادی ۱۷۰ هزار و ۵۱۳ کودک و در سال ۲۰۲۰ میلادی ۱۸۱ هزار و ۸۰۸ کودک در دوره های حفظ قرآن کریم شرکت کردند.

مناطق مختلف ترکیه در تابستان هرسال شاهد راه اندازی موسسه های حفظ قرآن کریم برای همه گروه های سنی( کودک، جوانان و بزرگسالان) با نظارت ریاست امور دینی است.

به اشتراک بگذارید :

جدیدترین
پربازدیدترین