موقعیت فعلی شما : خانه/پزشکی و سلامت
224253
15 اردیبهشت 1400
کرونای هندی و اثر آن بر کرونا

یک فوق تخصص بیماری‌های عفونی کودکان ضمن اشاره به اینکه ویروس جهش یافته هندی به نسبت ویروس قبلی بیشتر افراد با سنین پایین‌تر را درگیر می‌کند، گفت: این امر به معنی این نیست که ویروس هندی لزوما موجب افزایش درگیری کودکان می‌شود.

به گزارش کودک پرس ،هنوز این موضوع به اثبات نرسیده است و اینگونه نیست که شیوع ویروس هندی سبب افزایش موارد ابتلای کودکان شود و آمار‌ها هم تا کنون چنین چیزی را نشان نداده اند.

این امر به معنی این نیست که ویروس هندی لزوما موجب افزایش درگیری کودکان می‌شود و مفهومش این است که در حالی که در گذشته بیشتر افراد بالای ۶۰ سال دچار عوارض این بیماری می‌شدند، اما هم اکنون گرو‌ه‌های سنی پایین‌تر نظیر ۳۰ ساله‌ها و ۲۰ ساله هم در گیر می‌شود.

کودکان با بیان اینکه کودکان هم به این ویروس مبتلا می‌شوند و اینگونه نیست که از ابتلا به کرونا مصون باشند خوشبختانه درگیری کودکان به این ویروس نسبت به گذشته تغییری نکرده است.

استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ضمن تاکید اینکه ابتلای گروه‌های سنی پایین به معنی مصونیت گروه‌های سنی بالا و سالمندان نیست، و این موضوع که کودکان چه واکنشی را نسبت به ویروس‌های جهش یافته هندی و آفریقایی نشان می‌دهند، هنوز اطلاعات خاصی در دسترس نداریم.

خوشبختانه تا کنون ویروس هندی به صورت قطعی وارد کشور ما نشده است و ما در این خصوص که ویروس هندی می‌تواند با بدن چه کار کند، نداریم و مقاله‌ای هم در این خصوص چاپ نشده است که بتوانیم به آن اسنتاد کنیم و اطلاعات در مورد این ویروس در حد اخبار است.

به اشتراک بگذارید :

جدیدترین
پربازدیدترین