تهران/ افتتاح نخستین مرکز پرورش و ایجاد خلاقیت کودکان

همزمان با هفته سلامت آیین افتتاح و رونمایی از نخستین مرکز فرآموز منطقه ۴ تهران در بوستان الغدیر با حضور شهردار منطقه ۴، مدیر کل سلامت شهرداری تهران و جمعی از مدیران شهری برگزار شد.

به گزارش کودک پرس ،”محمد محمددوست” شهردار منطقه ۴ تهران در آیین رونمایی از مرکز فرآموز غدیر گفت: به منظور تقویت تفکر خلاق و پرورش ذهن و ایجاد خلاقیت در کودکان و همچنین آشنایی بیشتر خانواده با الگوهای رفتاری کودکان، راه اندازی این مرکز در دستور کار قرار گرفت و پیش بینی می شود با ایجاد آن بستر رشد شناختی کودکان فراهم شود.

او افزود: متاسفانه کم تحرکی کودکان و گرایش برخی کودکان به استفاده بیش از حد از موبایل، تبلت، تلویزیون و بازی های کامپیوتری منجر به ایجاد برخی مشکلات فیزیولوژیکی به ویژه چاقی در کودکان شده است.
محمددوست تصریح کرد: با راه اندازی این مرکز که پذیرای کودکان ۳ تا ۱۲ سال خواهد بود علاوه بر ایجاد تفکر خلاق، به شادابی و سلامت جسم و روان کودکان کمک شایانی خواهد کرد.
شهردار منطقه ۴ خاطرنشان کرد: برگزاری کارگاه های آموزشی والدین و مربیان کودک، روانشناسی، ارزیابی مشکلات رفتاری و رشد حرکتی کودکان با رعایت  کلیه پروتکل های بهداشتی از دیگر خدمات این مرکز است.
زینب نصیری مدیر کل سلامت شهرداری تهران در ادامه این مراسم ضمن قدردانی از شهردار منطقه ۴ در راه اندازی مرکز فرآموز گفت: هرچقدر کودکان از سنین کودکی در معرض آشنایی با خلاقیت و ارتقاء قرار گیرند، قطعا در سنین بالاتر که با چالش های بزرگتری روبرو می شوند، می توانند راهکارهای مختلفی را در ذهنشان پیش بینی کنند و به راهکارهای درستی برسند.
او افزود: این مرکز می تواند یکی از مراکز بسیار موثر در طراحی بازی های حرکتی و خلاقانه کودکان از دوران کودکی باشد که طی آن می توان به رشد شناختی دست یابند و مهارت های خلاقیت آنها افزایش پیدا  کند.