تشکیل شبکه ملی اطلاعات به دستور رهبر معظم انقلاب بود

معاون فناوری مرکز ملی فضای مجازی درباره اجرایی شدن شبکه ملی اطلاعات و تولید محتوا در فضای مجازی مواردی را بیان کرد.

به گزارش کودک پرس ،طی چند سال گذشته درباره رها بودن فضای مجازی در کشور و مراقبت‌هایی که باید درباره آن صورت می‌گرفت، صحبت‌هایی شده بود. مهم‌ترین این تاکیدات را نیز بیشتر مواقع رهبر انقلاب داشتند و در دیدار‌ها یا سخنرانی هایشان به آن اشاره کرده بودند. ایشان در سخنرانی نوروزی ۱۴۰۰ نیز به موضوع فضای مجازی تاکید ویژه‌ای داشتند و فرمودند: “ما فضای مجازی را ول کرده‌ایم! این افتخار ندارد؛ این به هیچ وجه افتخار ندارد.”

با گشتی در فضای مجازی، شبکه‌های اجتماعی و سایت‌های می‌توان معنای ول بودن فضای مجازی را به درستی درک کرد. سایت‌های قمار و شرط بندی به صورت فعال در دسترس همه کاربران قرار دارند و روز به روز نیز بیشتر می‌شوند. سایت‌هایی که کاربران را با وعده برنده شدن میلیون‌ها دلار پول به سمت خود می‌کشند و در آخر کاربر تمام زندگی خودش را می‌بازد.

در شبکه‌های اجتماعی همچون اینستاگرام و تیک تاک یا لایکی نیز ما شاهد رفتار‌های عجیب و شوکه کننده‌ای هستیم که هیچ سنخیتی با فرهنگ و تربیت ایرانی و اسلامی ما ندارند، ولی در دسترس هستند و بار‌ها بین کاربران اشتراک گذاری می‌شوند. در اینستاگرام افرادی را می‌بینیم که بقیه کاربران را به یک شبه پولدار شدن تشویق می‌کنند و ادعا دارند با اعتماد به آن‌ها می‌توان زندگی بهتری داشت.