ترجمه کتاب «شِش شاگردِ تازه» به چاپ دهم رسید

کتاب «شِش شاگردِ تازه» نوشته فرانتس براندنبرگ با ترجمه وحید نیکخواه آزاد توسط انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به چاپ دهم رسید.

به گزارش کودک پرس ،به نقل از روابط عمومی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، کتاب «شِش شاگردِ تازه» نوشته فرانتس براندنبرگ با ترجمه وحید نیکخواه آزاد به‌تازگی توسط انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به چاپ دهم رسیده است.

این‌کتاب داستان شش‌بچه موش را در پنج‌بخش روایت می‌کند که در اولین‌روز مدرسه، بابا موشه صبح زود آن‌ها را از خواب بیدار کرد. همه بیدار شدند، جز موشی که در رختخواب ماند…

در ادامه داستان موشی روی نیمکت اول مدرسه نشست و نقاشی کرد. هر کاری که خانم موشه به شاگردها می‌گفت، موشی کار دیگری می‌کرد. اما وقتی به خانه برگشت، متوجه شد که او هم مثل دیگر موش‌ها هم ریاضی خوانده است، هم هنر، هم ورزش کرده است و هم…

بازسازی تصاویر این‌کتاب را که برای اولین‌بار در سال ۱۳۶۵ توسط سوی کانون پرورش فکری منتشر شد، زنده‌یاد وجیه‌الله فردمقدم به عهده داشته و با احتساب نسخه‌های چاپ دهم، مجموع شمارگان آن به ۲۱۵ هزار نسخه رسیده است. مخاطبان اصلی این‌کتاب، کودکان ۷ سال به بالا هستند.

چاپ دهم این‌کتاب با ۵۶ صفحه، شمارگان ۲ هزار و ۵۰۰ نسخه و قیمت ۱۰ هزار تومان منتشر شده است.