موقعیت فعلی شما : خانه/بین الملل
223337
۳۰ فروردین ۱۴۰۰

مفقود شدن هزاران کودک پناهنده در اروپا

نتایج بررسی‌های محققان نشان می‎‌دهد که بین سال‌های ۲۰۱۸ تا ۲۰۲۰ بیش از ۱۸ هزار کودک و نوجوان پناهنده بدون همراه که تحت قیومیت دولت‌های اروپایی قرار داشتند، ناپدید شدند.

به گزارش کودک پرس ،در اروپا بین سال های 2018 و 2020 حدود 18292 کودک و نوجوان پناهنده بدون همراه بعد از اینکه تحت سرپرستی و مراقبت دولتی قرار گرفته بودند ناپدید شدند.

فرستنده تلویزیونی آر بی بی آلمان با استناد به تجزیه و تحلیل داده های مشترک با گاردین و رادیو هلندی VPRO در این باره گزارش داده است. بیشتر کودکان خردسال مفقود شده از کشورهای مراکش، الجزایر و اریتره بودند.

تجزیه و تحلیل انجمن های تحقیقاتی همچنین تفاوت های آشکاری را در آمارهای ملی در این باره نشان می دهد و حاکی از آن است که فرانسه، دانمارک و رومانی هیچ گونه داده ای را درباره کودکان پناهنده بدون همراه ثبت نمی کنند و بلغارستان هم تفاوتی بین این کودکان بدون همراه و کودکانی که سرپرست و همراه دارند قائل نیست.

در آلمان بر اساس اطلاعات اداره فدرال پلیس جنایی (BKA) بین سال های 2018 و 2020حدود 7809 کودک بدون همراه مفقود شده ثبت شده است. اکثر این کودکان مفقود شده پناهندگانی از کشورهای افغانستان، مراکش و الجزایر بودند. 7082 کودک دوباره پیدا شده اند و 724 نفر هم همچنان مفقود هستند.

در اتریش هم بین سال های 2018 و 2020  حدود 207 کودک از مراکز پذیرش پناهندگان مفقود شدند. بر اساس اظهارات هماهنگ کننده امور پناهندگی در اتریش از افراد زیر سن قانونی که به اتریش آمده اند بیش از نیمی مفقود شده اند.

در سال 2020  حدود 1.467 کودک زیر سن قانونی از اتریش درخواست پناهندگی کردند که 432 مورد آن ها پذیرفته شد.

محققان، شبکه های جنایی را در پشت پرده مفقود شدن پناهندگان کودک و نوجوان در اروپا می دانند.

به اشتراک بگذارید :

ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظر:
نام:
ایمیل:

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

آخرین اخبار