کرمان/ دستگیری کودک آزار اینستاگرامی

رئیس پلیس فتا استان کرمان از انتشار کلیپ کودک آزاری در این استان خبر داد و گفت: متهم توسط کارشناسان پلیس فتا در کمترین زمان ممکن شناسایی شد .

به گزارش کودک پرس ،سرهنگ امین یادگارنژاد، رئیس پلیس فتا استان کرمان در تشریح این خبر گفت: در پی رصد فضای مجازی و با مشاهده کلیپی که در آن طی یک حرکت غیر انسانی در اینستاگرام، فردی یک کودک را بازیچه تفریح و خنده خود قرار داده بود، بلافاصله موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت و ماموران سایبری پس از اخذ دستور قضایی فرد مذکور را در در کمترین زمان ممکن  دستگیر کردند.

وی ادامه داد : در همان تحقیقات اولیه، متهم که فردی جوان بود با مشاهده  شواهد و قرائن ارایه شده از سوی کارشناسان پلیس، ضمن اعتراف به جرم خود انگیزه اش را تفریح و سرگرمی عنوان کرد.

سرهنگ یادگار نژاد گفت:از آنجایی که بازنشر کلیپ محتوای کودک آزاری در فضای مجازی باعث جریحه دار شدن افکار عمومی خواهد شد، لذا با ترویج دهندگان اینگونه کلیپ ها نیز برابر قانون برخورد خواهد شد.

رئیس پلیس فتا استان کرمان در ادامه به یکی از مواد‌‌ مهم قانون مجازات کودک آزاری که به جنبه عمومی جرم اشاره د‌‌ارد تاکید‌‌ کرد و گفت : طبق ماده ۵ این قانون، کود‌‌ک‌ آزاری‌ از جرائم‌ عمومی‌ بود‌‌ه‌ و احتیاج‌ به‌ شکایت‌ شاکی‌ خصوصی‌ ند‌‌ارد‌‌ و در ماده ۴ همین قانون نیز بیان شده است که هر گونه‌ صد‌‌مه‌ و اذیت‌ و آزار و شکنجه‌ جسمی‌ و روحی‌ کود‌‌کان‌ و ناد‌‌ید‌‌ه‌ گرفتن‌ عمد‌‌ی‌ سلامت‌ و بهد‌‌اشت‌ روانی‌ و جسمی‌ و ممانعت‌ از تحصیل‌ آنان‌ ممنوع‌ بوده و مرتکب‌ به‌ سه‌ ماه‌ و یک‌ روز تا ۶ ماه‌ حبس یا تا ۱۰میلیون‌ (۱۰/۰۰۰/۰۰۰) ریال‌ جزای‌ نقد‌‌ی‌ محکوم‌ می‌گرد‌‌د.

این مقام مسئول به شهروندان توصیه کرد: در صورتی که با هرگونه محتوای کودک آزاری یا موارد مشابه در فضای مجازی روبرو شدید به جای بازنشر این اخبار سریعا موضوع را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس الکترونیکی www.cyberpolice.ir با کارشناسان پلیس در میان بگذارید.