اردبیل/ برگزاری اولین جشنواره مجازی قصه‌گویی، قصه‌خوانی داستان‌ها و معارف قصص قرآنی

مسئول دفتر نمایندگی کانون های فرهنگی هنری مساجد منطقه ویژه شهرستان بیله سوار گفت: اولین جشنواره مجازی قصه گویی، قصه خوانی داستان ها و معارف قصص قرآنی ویژه شهرستان بیله سوار همزمان با ماه مبارک رمضان ویژه کودکان، نوجوانان و جوانان برگزار می شود.

به گزارش کودک پرس ،«شهاب ملکی» در اردبیل گفت: اولین جشنواره قصه گویی، قصه خوانی داستان ها و معارف قصص قرآنی ویژه شهرستان بیله سوار همزمان با ماه پرفضیلت ضیافت الهی با محوریت سبک زندگی اسلامی ویژه کودکان، نوجوانان و جوانان برگزار می شود.

مسئول دفتر نمایندگی کانون های فرهنگی هنری مساجد منطقه ویژه شهرستان بیله سوار تصریح کرد: شرایط سنی برای حضور در این جشنواره قصه خوانی برای زیر ۹ سال، قصه گویی برای سنین ۱۰ تا ۱۶ سال و معارف قصص قرآنی نیز برای افراد بالای ۱۶ سال است.

این مقام مسئول ادامه داد: در بخش قصه خوانی شرکت کنندگان بایستی تمام و یا بخش های از یک داستان قرآنی را از روی متن و داستان خوانده و در یک فایل حدود ۴ دقیقه ای ضبط و ارسال کنند.

وی خاطر نشان کرد: در بخش قصه گویی نیز یک داستان قرآنی را به انتخاب خود به صورت صوتی یا تصویری حدود ۴ دقیقه ای ضبط و ارسال کنند.

ملکی اذعان داشت: در بخش معارف قصص قرآنی نیز با انتخاب خود با مصداق واقعی آن در جامعه امروزی و در فضای تربیتی، آموزشی، اجتماعی و فرهنگی شهرمان تحلیل نموده و برای پیشبرد اهداف و آرمان های انقلاب اسلانی و نیز رشد و شکوفایی فرهنگ و معارف قرآنی در بین شهرمندان و کاهش آسیب های اجتماعی در قالب یک فایل صوتی یا تصویری حدود ۴ دقیقه ای ارسال کنند.

مسئول دفتر نمایندگی کانون های فرهنگی هنری مساجد منطقه ویژه شهرستان بیله سوار افزود: شرکت کنندگان آثار خود را از طریق تمامی شبکه های اجتماعی داخلی و شبکه دانش آموزی (شاد) به شماره ۰۹۱۴۲۹۴۴۱۵۱ ارسال کنند.

ملکی تاکید کرد: آخرین مهلت ارسال آثار تا ۱۶ اردیبهشت ماه خواهد بود و در هر بخش به هتف اثر برگزیده جوایز نقدی اهدا خواهد شد.

وی اعلام داشت: این جشنواره به همت دفتر امام جمعه شهرستان بیله سوار، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان، آموزش و پرورش، کانون بسیج هنرمندان، قرار گاه فرهنگی اجتماعی حضرت فاطمه زهرا (س)، کتابخانه های عمومی، دفتر نمایندگی کانون های فرهنگی هنری مساجد و موسسه سروش نغمه امید برگزار می شود.