خوزستان/ 600 کودک به کرونا مبتلا شدند

رییس بیمارستان کودکان ابوذر اهواز از پذیرش ۶۰۰ مبتلای به کرونا در این بیمارستان خبر داد.

به گزارش کودک پرس ،دکتر محسن علی سمیر روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا بیان کرد: روزانه بین ۱۲ تا ۱۵ کودک بیمار بستری داریم و هنوز روند مراجعه مبتلایان، به این بیمارستان بالا و در یک حد ثابت است لذا از والدین انتظار داریم از کودکان خود مراقبت بیشتری کنند.

وی افزود: پیش از این از هر پنج بیمار مراجعه کننده به این بیمارستان، چهار نفر بیمار مثبت کرونایی بودند اما اکنون از هر پنج نفر سه مورد قطعی کرونایی داریم.

رییس بیمارستان ابوذر اهواز گفت: در چند روز گذشته بیشتر کودکان مبتلا به کرونا با علایم گوارشی به ما مراجعه می‌کنند در حالی که والدین آنها فکر می‌کنند یک اسهال و استفراغ ساده است. همچنین یکی دیگر از علایم بیماری در روزهای اخیر، خروسک است لذا والدین باید با تغییر صدا در کودکان به مراکز درمانی مراجعه کنند.

وی افزود: نباید تصور کرد که دورهمی خانوادگی و حضور در تجمع‌ها و تردد غیر ضروری ، برای کودکان مشکل ساز نیست در حالی که همین موارد، سلامت کودکان را به خطر می‌اندازد.

علی سمیر با بیان اینکه هم اکنون ۱۷ کودک بیمار در بخش عادی این بیمارستان بستری هستند،گفت: همچنین ۹ کودک بیمار در بخش آ.سی.یو این بیمارستان بستری هستند که چهار نفر آنها مثبت قطعی و پنج بیمار مشکوک به کرونا هستند.

وی با بیان اینکه بیشترکودکانی که درگیر این بیماری شده‌اند، قربانی بی‌توجهی والدین هستند افزود: قدرت واگیری ویروس نوع جهش یافته انگلیسی به مراتب بیشتر از ویروس چینی بوده و علایم تنفسی و گوارشی در آن شدیدتر است لذا تنها راه مقابله با انتشار آن، رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و ماندن در خانه است.

رییس بیمارستان کودکان ابوذر اهواز با اشاره به اینکه تاکنون در زمینه کمبود تخت و دستگاه اکسیژن ساز مشکلی نداشته‌ایم گفت: امیدوارم هر چه زودتر این بیماری در کشور و استان ریشه کن شود.