موقعیت فعلی شما : خانه/استانها
223105
۲۵ فروردین ۱۴۰۰

اصفهان/ فرزندخواندگی ۱۱۱ کودک در سال گذشته

معاون اجتماعی اداره کل بهزیستی استان اصفهان گفت: در سال ۹۹ تعداد ۱۱۱ کودک را به خانواده های فرزندپذیر تحویل داده‌ شد و در ابتدای سال جدید هم تاکنون ۸ کودک را به خانواده‌های فرزندپذیر تحویل داده‌ایم.

به گزارش کودک پرس ،عبدالرضا اسماعیلی ، در خصوص متقاضیان فرزندخواندگی، اظهار کرد: متقاضیانی که در انتظار و نوبت تحویل فرزندخواندگی هستند در حال حاضر حدود یک هزار و ۱۴۰ نفر هستند که این افراد باید اقدامات لازم برای ثبت تقاضای فرزندخواندگی خود را انجام دهند.
وی در خصوص نحوه ثبت‌نام افراد برای فرزندخواندگی، افزود: در حال ثبت و وارد کردن نام متقاضیان فرزندخواندگی استان اصفهان در سامانه الکترونیکی که از ابتدای سال ۹۹ راه‌اندازی شده است، هستیم، آدرس این سامانه الکترونیکی adoption.behzisti.net است و افراد برای انجام ثبت و راهنمایی جهت تکمیل فرآیند و تقاضای فرزندخواندگی در این سامانه ثبت نام می‌شوند.
معاون اجتماعی اداره کل بهزیستی استان اصفهان در خصوص شرایط و فرآیند فرزندخواندگی که از ابتدای سال ۹۹ به ثبت رسیده است، تصریح کرد: زوجین به سایت معرفی شده و مدارک لازم از جمله کارت پایان خدمت، شناسنامه‌های زوجین، کارت ملی آن‌ها و سند ازدواج، مدرک تحصیلی، نامه از پزشک ناباروری، سند شغلی و سند ملکی برای این اقدام مورد نیاز است و متقاضیان تحویل فرزندخوانده باید زیر ۴۰ سال باشند.

میانگین سنی متقاضیان فرزندخواندگی زیر ۴۰ سال است

وی با تاکید بر اینکه نوزادان تا دو سال به صورت مهمان به خانواده‌های متقاضی فرزندخواندگی تحویل داده می‌شود، ادامه داد: پس از دو سال و اجرای تعهد مالی انتقال رسمی یک سوم اموال از منزل یا زمین)، تحویل رسمی فرزندخوانده انجام می‌شود.
اسماعیلی با بیان اینکه میانگین سنی متقاضیانی که تحویل برای آن‌ها انجام شده بین ۳۲ تا ۴۴ سال بوده است و اکثر متقاضیان زیر ۴۰ سال بوده‌اند، اضافه کرد: پس از انجام فرآیند بررسی و تأیید توسط کارشناس و کاربر شهرستان در سال ۹۹ تعداد ۱۱۱ کودک به خانواده‌های فرزندپذیر تحویل داده شد همچنین در ابتدای سال ۱۴۰۰ نیز تعداد ۸ کودک به خانواده‌های فرزندپذیر تحویل داده شد.

۱۱۳ متقاضی فرزندخواندگی دارای فرزند هستند

وی با بیان اینکه تعدادی از متقاضیان فرزندخواندگی، دارای فرزند هستند، افزود: تعداد متقاضیان فرزندخواندگی که دارای فرزند هستند، ۱۱۳ نفر است و اسامی آن‌ها وارد سامانه جدید شده و این دسته بعد از افراد بدون فرزند در اولویت فرزندخواندگی قرار دارند.

معاون اجتماعی اداره کل بهزیستی استان اصفهان خاطرنشان کرد: در حال حاضر تعداد فرزندان شیرخوارگاه اصفهان حدود ۲۵ نفر است و علت اینکه کم شدن تعداد استفاده از طرح “مشک” یا همان میهمان است چرا که در شرایط عادی تعداد کودکان شیرخوارگاه بیش از ۷۰ نفر است.

به اشتراک بگذارید :

ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظر:
نام:
ایمیل:

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

آخرین اخبار