جذب ۱۲ هزار حامی برای کودکان یتیم و نیازمند

موسی نژاد از مشارکت جامعه بسیج استان در حمایت از کودکان یتیم و نیازمند در این استان خبر داد و گفت: اجرای طرح ایران مهربان همزمان با سراسر کشور در استان ایلام در ایام ماه مبارک رمضان تداوم دارد.

به گزارش کودک پرس ،مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان ایلام در گفت و گو با خبرنگاران، اظهار کرد: با توجه به اجرای طرح ایران مهربان و اکرام ایتام با هدف حمایت قشر نیکوکار از کودکان یتیم و نیازمند، این نهاد در استان ایلام تفاهم نامه ای را با سپاه امیر المومنین (ع) و بسیج استان امضاء کرده که بر اساس این تفاهم نامه جامعه بسیج استان و بسیجیان نیکوکار با استفاده از ظرفیت بسیج اصناف، سازندگی، جامعه پزشکی و کارمندی، سرپرستی از حدود ۶ هزار کودک یتیم و نیازمند در این استان را عهده دار خواهند شد.

«قنبر موسی نژاد»  با اشاره به اجرای طرح ایران مهربان در کشور، یادآور شد: با هدف گذاری صورت گرفته قرار است با مشارکت افراد نیکوکار خصوصاً قشر بسیج و جامعه کارمندی، امسال ۲۲ هزار حامی به جمع حامیان کودکان یتیم و نیازمند استان اضافه شود و سرانه دریافتی هر کودک یتیم و نیازمند برای تامین نیازمندیهای آنان افزایش یابد.

مدیرکل کمیته امداد استان ایلام با عنوان اینکه اوج اجرای طرح ایران مهربان ماه مبارک رمضان  امسال خواهد بود، تصریح کرد: در این طرح هر حامی نیکوکار می تواند با پرداخت حداقل ۳۰ هزار تومان سرپرستی یک یا چند کودک یتیم یا نیازمند را عهده دار شود.

وی به ظرفیت جامعه بسیج استان در این زمینه اشاره کرد و گفت: کمیته امداد و حوزه بسیج و سپاه  امیر المومنین(ع) در این استان قبلا نیز در زمینه های گوناگون  برای محرومیت زدایی از جمله ساخت و تأمین مسکن نیازمندان،طرح ایران همدل و کمک های مومنانه و اخیراً نیز در زمینه ایجاد اشتغال برای نیازمندان همکاری داشته اند.

موسی نژاد با تقدیر از همکاری های بسیج و سپاه استان در زمینه مشارکت در محرومیت زدایی و حمایت از قشر نیازمند استان، خاطرنشان کرد: یقینا مشارکت قشر بسیجی در طرح ایران مهربان  و  جذب ۱۲ هزار حامی برای کودکان یتیم و نیازمند با موفقیت در این استان انجام خواهد شد.