موقعیت فعلی شما : خانه/اجتماعی و حوادث
222281
۲۵ اسفند ۱۳۹۹

3میلیون ‌کودک ‌چاق تا 10سال ‌آینده در ایران!

رییس فدراسیون ورزش‌های همگانی نسبت به چاقی مفرط کودکان در یک دهه آینده هشدار داد و گفت: وظیفه همه ماست که در جهت جلوگیری از این اتفاق ناخوشایند تلاش کنیم.

به گزارش کودک پرس ،مراسم اختتامیه نخستین لیگ تندرستی ایران با حضور عبدالحمید احمدی معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش، حمید بنی تمیم مدیرکل دفتر توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش، افشین ملایی رئیس، محمدرضا فروحی دبیر، رضا شجیع و آذین ساکی نواب رئیس فدراسیون در سالن استاد فارسی آکادمی ملی المپیک برگزار شد.

افشین ملایی در مراسم اختتامیه نخستین دوره لیگ تندرستی که ادر سالن استاد فارسی آکادمی ملی المپیک برگزار شد، گفت: سال سختی را پشت سر گذاشتیم و در عین حال سالی بود که اگر تفکر ایرانی با همت ایرانی به دست ایرانی به وجود آید نوید بخش طرحی جدید در توسعه ورزش همگانی باشیم. آغاز گر راه جدی برای مشارکت ورزش همگانی مردم در کشور بودیم. به دلیل احساس مسوولیت در دوران کرونا اجازه ندادیم یاس و ناامیدی بر زندگی مردم سایه افکند.

وی افزود: پروژه‌های خوبی را در کشور اجرایی کردیم. کمپین آماده باش را در ابتدای کار راه انداختیم و صدای آوای همگانی ورزش در مجتمع‌های مسکونی انجام شد که البته با قرنطینه و اعمال محدودیت‌ها برگزار نشد. سپس پروژه نشاط را اجرا کردیم که همچنان در حال اجرای آن هستیم. زنگ لیگ تندرستی را در ادامه به صدا در آوردیم. همان‌طور که عهد بسته‌ایم که از تمام ظرفیت‌های موجود استفاده کنیم واژه لیگ را برداشتیم و با استفاده از فضای مجازی حرکتی را با عنوان لیگ تندرستی آغاز کردیم.

رییس فدراسیون ورزش‌های همگانی تاکید کرد: در دولت آینده بحث ورزش همگانی ضرورت انکار ناپذیر خواهد بود. مردم را به جذب و مشارکت در ورزش همگانی فراخواهیم خواهند و هیچ فرد ایرانی نخواهد ماند که در لیگ‌های همگانی درگیر نشود.

وی اضافه کرد: فدراسیون‌های همگانی با افراد بزرگی در حال همکاری است که در نخستین پروژه بیش از ۷۰ هزار ایرانی را درگیر فعالیت‌های سلامت محور کرده‌ایم. روزی که بیش از پنج میلیون ورزشکار رسمی در فعالیت‌های تندرستی محور داشته باشیم آغاز راه ما خواهد بود.

ملایی خاطرنشان کرد: اضافه وزن تأثیر زیادی بر هزینه‌های بهداشتی کشور دارد. ۴۵ هزار میلیارد تومان صرف عدم کم تحرکی مردم می‌شود. مردم کالری زیادی مصرف و به دلیل سبک زندگی به اضافه وزن تبدیل می‌شود.

وی ادامه داد: افراد چاق دو برابر بیشتر به پزشک مراجعه می‌کنند. هزینه درمانی خانواده‌های چاق ۳۷ درصد از سایر خانواده‌های ایرانی بیشتر است. امید به زندگی در افراد چاق ۴ سال کم‌تر است. تا سال ۲۰۳۰ به اندازه ۳۰ استادیوم آزادی، کودک چاق در ایران خواهیم داشت. امروز اگر بتوانیم با همدلی و رویکرد علمی این روند را کاهش دهیم اتفاقات خوبی رقم خواهد خورد.

به اشتراک بگذارید :

ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظر:
نام:
ایمیل:

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

آخرین اخبار