لبخند شادی، مهمان لب‌های ۲۵۰۰ کودک محروم در شیراز

گروه‌های همدل علمدار جهاد در پی اقدامات خیرخواهانه پس از نذر حیا، یلدای مهربانی و … در استانه فرا رسیدن سال نو نیز محرومان را فراموش نکرده و با اهدای ۲۵۰۰ جفت کفش و ۲۵۰۰ دست لباس نو، لبخند شادی را مهمان لبهای کودکان محروم کردند.

به گزارش کودک پرس ،همیشه با آغاز اسفندماه و برپایی ایستگاه‌های فروش ملزومات هفت‌سین، شور و نشاط خاصی در جامعه پراکنده می‌شود.

شور و نشاطی که گرچه سال گذشته و امسال تحت تاثیر شیوع کرونا قرار گرفت اما باز هم نمی‌توان حال و هوای عید نوروز را از جامعه به‌ویژه از کودکان دریغ کرد.

خرید کفش و لباس نو یکی از سنت‌های دیرینه‌ای است که همیشه برای اقشار مختلف جالب توجه است، در این میان خانواده‌های نیازمندی هستند که شاید در این شرایط اقتصادی قادر به تهیه رخت و لباس برای کودکانشان نباشند.

اینجا شیراز است، دیار همت و مردانگی، همانجا که مردمانش با محبت و مهربانی آشنا بوده و بر مبنای سخاوت اگر دستی به سویشان دراز شود را پس نمی‌زنند.

گروه‌های جهادی شیراز با محوریت گروه علمدار جهاد این‌بار پس از برگزاری برنامه‌های مختلف از جمله یلدای مهربانی، نذر حیا و … که در مناسبت‌های مختلف نیازمندان را فراموش نمی‌کنند، در اقدامی متفاوت و زیبا به کلیه گروه‌های جهادی داوطلب اعلام کرده‌اند که اگر یک دست لباس برای کودک‌محرومی تهیه شود، آنها نیز یک جفت کفش به آن اختصاص داده و به کودکان هدیه می‌کنند.

به گفته عبدالغفار حسینی در این راستا ۲۵۰۰ جفت کفش تهیه شده است که گروه‌های جهادی نیز به تناسب آن ۲۵۰۰ دست لباس برای کودکان فراهم‌کرده‌اند.

مسئول گروه جهادی علمدار جهاد با بیان اینکه بانی خیر هزینه تهیه کفش‌ها را اعلام نکرده است، گفت: در این راستا ۳۱ گروه جهادی ما را همراهی کرده و با تهیه لباس توانستیم در آستانه سال نو لبخند شادی را بر چهره ۲۵۰۰ کودک محروم بنشانیم.