موقعیت فعلی شما : خانه/بین الملل
222258
۲۵ اسفند ۱۳۹۹

دولت بایدن سیاست ترامپ درباره کودکان مهاجر را لغو کرد

مصوبه دولت بایدن حتی در صورتی که پدر و مادر یا قیم این کودکان به صورت غیرقانونی در خاک آمریکا زندگی کند، قابل اجراست و این افراد پس از معرفی خود و پذیرش سرپرستی کودک، اخراج نخواهند شد.

به گزارش کودک پرس ،پیش از این اداره اسکان دوباره پناهجویان وابسته به وزارت بهداشت و خدمات انسانی (اچ اچ اس) بر اساس متمم مصوب ۲۰۱۸، موظف به درخواست از ماموران اداره مهاجرت و گمرک در باره وضع حقوقی و پیشینه کیفری حامیان بالقوه کودکان بی سرپرست پائین تر از سن قانونی، بود.

مقام های ایالات متحده می توانستند از این اطلاعات برای اخراج بزرگسالانی که به صورت غیرمجاز در خاک این کشور اقامت داشته اند و سرپرستی این کودکان را می پذیرفتند، استفاده کنند.

اما وزارت امنیت داخلی و بهداشت روز جمعه اعلان کردند که این سیاست به علت زیان بار بودن برای منافع کودکان و تاثیر باردارنده بر حامیان بالقوه این کودکان که معمولا یکی از والدین یا بستگان نزدیک نصیرن بود، لغو شده و از این پس اجرا نخواهد شد.

وزارت امنیت داخلی و بهداشت ایالات متحده، برای بهبود انتقال ایمن و زمان بندی شده کودکان توافقی امضاکرده اند، اما متن کامل ان منتشر نشده است.

یک  مقام دولت بایدن گفت که بر اساس سیاست تازه، ماموران اداره مهاجرت علیه اعضای خانواده ای که سرپرستی کودکان را برعهده می گیرند، اقدام نخواهند کرد.

این تصمیم آخرین مورد از رشته اقدامات دولت بایدن که اول بهمن ماه به قدرت رسید، برای رسیدگی به اوج گیری ورود مهاجران به ویژه کودکان و نوجوانان بی سرپرست به شمار می آید که بیم و نگرانی تبدیل شدن این وضع به بحران انسانی و سیاسی وجود دارد.

جمهوری خواهان اوج گیری هجوم پناهجویان از آمریکای لاتین و مرکزی را به سیاست ها و مقاصد اعلان شده بایدن برای ایجاد فضای مهاجرتی انسانی تر نسبت می دهند و آن را ابتکاری آشکار برای فراخوانی مهاجران به سوی مرزهای ایالات متحده می دانند.

اما کاخ سفید با رد این ادعا اعلان کرده که بدترشدن شرایط در کشورهای آسیای مرکزی، موج مهاجران را به سوی شمال به راه انداخته و سیاست های تندروانه ترامپ مانع آمادگی دولت کنونی برای پذیرش نصیرن شده است.

مقام های دولت بایدن گفته اند که کارکنان وزارت بهداشت را در پاسگاه های گشت مرزی برای تقویت روند سپردن کودکان مهاجر به خانواده ها و بستگان نزدیکشان در خاک ایالات متحده، مستقر کرده اند تا در روند پاکسازی پناهگاه ها و فراهم شدن مکان در اردوگاه ها برای جای دادن ورودی های تازه، تسریع شود.

سازمان حفاظت از مرزها و گمرک ایالات متحده در ماه فوریه روزانه ۳۵۰۰ مهاجر را پذیرش کرده که نسبت به ماه پیش از آن، (ژانویه) حدود ۳۰ درصد افزایش نشان می دهد. براساس آمار منتشر شده در روزهای اخیر، در همین دوره، شمار خانواده ها و کودکان پناهجوی تنها، بیش از ۲ برابر شده است.

به اشتراک بگذارید :

ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظر:
نام:
ایمیل:

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

آخرین اخبار