هشدار برنامه جهانی غذا درباره پیامد‌های جنگ در یمن

برنامه جهانی غذای سازمان ملل اعلام کرد اگر اقدام فوری نشود، تا پایان ۲۰۲۱، حدود چهارصد هزار کودک یمنی از گرسنگی می‌میرند.

به گزارش کودک پرس ،شبکه تلویزیونی سی ان ان، دیوید بیزلی رئیس اجرایی برنامه جهانی غذای سازمان ملل متحد در گفتگوی اختصاصی با این شبکه گفت: جنگ یمن، پیامد‌های بسیار تکان دهنده‌ای به همراه دارد. اگر مداخله فوری درباره یمن صورت نپذیرد، امسال (تا پایان سال ۲۰۲۱ میلادی) حدود چهارصد هزار کودک در یمن جان خود را از دست خواهند داد. این به معنای آن است که تقریبا هر هفتاد و پنج ثانیه، یک کودک یمنی جان خود را از دست می‌دهد. به بیان دیگر، تقریبا هریک دقیقه، یک کودک در یمن به علت گرسنگی جان می‌دهد. این وضعیت شبیه جهنم است.

پیشتر نیز، دیوید بیزلی اعلام کرد: برنامه جهانی غذا طی شش ماه آینده به دست کم ۸۱۵ میلیون دلار کمک مالی برای یمن نیاز دارد، اما در حال حاضر تنها ۳۰۰ میلیون در اختیار دارد.
وی افزود: برنامه جهانی غذا برای اهداف مورد نظر طی سال کنونی، به یک میلیارد و ۹۰۰ میلیون دلار دیگر نیاز دارد. جهان باید بیدار شود و شرایط بد یمن را ببیند، به ویژه شرایط افراد در رده‌های سنی پایین که وی در بیمارستان صنعاء آن‌ها را مشاهده کرده است.
بیزلی این هفته به یمن و از جمله صنعاء پایتخت این کشور سفر کرد. وی در این خصوص به سوء تغذیه کودکان و از بین رفتن آن‌ها بر اثر این مشکل اشاره کرد. با وجود هشدار‌های مکرر نهاد‌های امدادی بین‌المللی درباره وضعیت انسانی در یمن، حملات ائتلاف متجاوز سعودی – اماراتی – آمریکایی به مردم مظلوم یمن که از فروردین ماه ۱۳۹۴ آغاز شده است، همچنان ادامه دارد.