بیش از ۳۲ هزار کودک طرح محسنین نیازمند حمایت هستند

مهدی عبادی گفت: تعداد افراد تحت پوشش در طرح محسنین هم ۴۱ هزار و نهصد و چهارده نفر است که ۹ هزار و صد و سی و شش نفر با شش هزار و نهصد و هشتاد و نه حامی حمایت می شوند و ۳۲ هزار و هفتصد و هفتاد و هشت نفر بدون حامی هستند.

به گزارش کودک پرس ،مهدی عبادی، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) سیستان و بلوچستان بیان کرد: میانگین سرانه دریافتی هر یتیم در سیستان و بلوچستان در ۶ ماه اول حدود ۷۰ هزار تومان بود که امروز به ۱۲۴ هزار تومان رسیده است.

وی بیان کرد: تعداد ایتام زیر ۱۸ سال در استان ۲۵ هزار و پانصد و سی وشش نفر است که ۲۰ هزار و صد و سی و هشت نفر از آن ها حامی دارند.

این مقام مسئول تصریح کرد: ۱۹ هزار و دویست و پنجاه و هفت حامی هم از ایتام سیستان و بلوچستان حمایت می کنند، تعداد افراد تحت پوشش در طرح محسنین هم ۴۱ هزار و نهصد و چهارده نفر است که ۹ هزار و صد و سی و شش نفر با شش هزار و نهصد و هشتاد و نه حامی حمایت می شوند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) سیستان و بلوچستان ادامه داد: امیدواریم در زمینه حمایت از فرزندان طرح محسنین حامیان بیشتری اعلام حمایت کنند.

عبادی بیان کرد: در طرح محسنین فرزندان کمی دارای حامی هستند، بیشتر این ها فرزندان طلاق و یا دارای پدری از کار افتاده هستند که اگر مردم کمک کنند آن ها نیز حمایت می شوند.

وی اظهار کرد: در گذشته حامیان استانی پنج درصد کل حامیان را تشکیل می داد که این رقم به ۹ درصد رسیده است، سرانه کمک به ایتام و محسنین در سیستان و بلوچستان ۳۰ هزار تومان و در کشور ۵۰ هزار تومان است.