علی اکبر شیرکوند: آمار مطالعه در کودکان زیر دبستان بیشتر از رده های سنی دیگر است

علی اکبر شیرکوند در دیدار با اعضا و مدیر مسئول انتشارات ماه پیشونی واقع در باغ کتاب گفت: فرهنگ مطالعه بسیار حائز اهمیت است و باید در این خصوص کاری اساسی صورت پذیرد؛ و پیشنهاد اینجانب گنجاندن زنگ مطالعه در مدارس آموزش و پرورش است.

به گزارش کودک پرس ،طوسی مسئول انتشارات ماه پیشونی در این دیدار اشاره نمود: با توجه به موجودی عناوین کتاب در حوزه کودک می توان به راحتی دریافت که سرانه مطالعه در رده سنی زیر دبستان به مراتب از رده های سنی دیگر بالاتر است؛ زیرا خانواده ها در فرهنگ مطالعه برای فرزندان خود وقت بیشتری صرف میکنند؛ آمار نشان میدهد ۱۹درصد افراد زیر دبستان فروش ۲۵درصدی از عناوین کتاب را به خود اختصاص داده است در صورتیکه در رده سنی نوجوان این آمار کاملاٌ برعکس می باشد.

وی در ادامه گفت: مبنای انتشارات ماه پیشونی ویترین بزرگ برای کودکان است چرا که عرضه از لحاظ جلد امکان پذیر است نه از روی عطف کتاب.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهر تهران نیز در این دیدار گفت: ارشاد شهر تهران با توجه به سیر مراحل اخذ مجوز پروانه نشر در تلاش است که از این بخش حمایت ویژه ای را انجام دهد و این امکان با تعاملی که با انجمن ناشران کودک و نوجوان در حال شکل گیری می باشد محقق خواهد شد. بنا داریم که با کلاسهای آموزشی به متقاضیان انتشارات در بخش کودک و نوجوان با همکاری انجمن ناشران کودک و نوجوان سهم خود را به معنای حمایت جامه عمل بپوشانیم.

در پایان علی اکبر شیرکوند به همراه عطایی مسئول انتشارات شهر تهران و فروغی مدیر عامل انجمن ناشران کودک و نوجوان از انتشارات ماه پیشونی واقع در باغ کتاب بازدید نمودند.

گفتنی است؛ انتشارات ماه پیشونی واقع در باغ کتاب دارای ۳۵هزار عنوان کتاب در حوزه کودک و نوجوان می باشد که از پرتیراژترین ناشران در حوزه کودک و نوجوان است.