جشنواره نقاشی ” شهر از نگاه کودک” در قزوین برگزار می‌شود

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری قزوین گفت: در آستانه فرارسیدن بهار سال ۱۴۰۰جشنواره نقاشی “شهر از نگاه کودک” با هدف آشنایی با علایق کودکان شهر برگزار می شود.

به گزارش کودک پرس ،داریوش قاسمی اظهار کرد: از کودکان شهر قزوین دعوت می شود تا آثار هنری (نقاشی) خود را به اولین دوره مسابقه نقاشی کودک ” شهر از نگاه کودک ” ارسال کنند.

مدیرعامل زیباسازی شهرداری ادامه داد: سازمان زیباسازی شهرداری قزوین با هدف آشنایی بیشتر با علایق کودکان شهر و همچنین دیدگاه آنها در خصوص فضای شهری، مسابقه نقاشی را با موضوع “شهر از نگاه کودک”  برگزار می کند.

قاسمی در خصوص محورهای مسابقه ” شهر از نگاه کودک “، افزود: موضوعات این مسابقه قزوین شامل مواردی چون: شهری که من دوست دارم و قوانین و دستورالعمل ها است که شهروندان می توانند با مطرح کردن این محورها از کودکان خود بخواهند که با ایجاد یک اثر هنری “نقاشی” در این مسابقه شرکت کنند.

وی افزود: اندازه ی آثار باید طرح افقی یا عمودی در قطع استاندار A4 باشد. همچنین تمام آثار هنری باید با وضوح بالای ۳۰۰ DPI اسکن شده و به عنوان JPG ذخیره شود.

این مدیر شهری یادآور شد: تمام آثار باید به صورت اورجینال، توسط دست ترسیم یا نقاشی شده روی کاغذ یا مقوا باشد. می توانید آثار هنری خود را همراه با فایل ذخیره شده روی لوح فشرده به آدرس دبیرخانه جشنواره ارسال کنید.

مدیرعامل زیباسازی شهرداری اضافه کرد: رده سنی که می توانند در این جشنواره شرکت کنند گروه  اول: رده سنی ۴ – ۷ سال، رده سنی دوم: سن ۸ – ۱۱ سال، رده سنی سوم: سن ۱۲ – ۱۴ سال است که به ۳ اثر برتر گواهینامه و جوایز متنوعی اعطا خواهد شد.

قاسمی خاطر نشان کرد:  اثر برگزیده این جشنواره  توسط هنرمندان مجرب برروی دیوارمنتخب در سطح شهر به عنوان نقاشی دیواری اجرا خواهد شد. گفتنی است برای قدردانی از تمام شرکت کنندگان به همه کودکان گواهینامه شرکت در رویداد تقدیم می شود.

وی با اشاره به زمان شرکت در این جشنواره اعلام کرد: آخرین مهلت تحویل آثار هنری ۱۵ فروردین ماه ۱۴۰۰ است. شرکت کنندگان می‌توانند آثار خود را به آدرس پستی قزوین، میدان تهران قدیم،  ابتدای خیابان تالار، کد پستی : ۳۴۱۶۸۵۳۱۴۵ سازمان زیباسازی شهرداری قزوین ارسال و برای کسب اطلاعات بیشتر  به آدرس سایت  www.zibasazi.qazvin.irمراجعه کنند.