فوت سه کودک خوزستانی بر اثر کرونا انگلیسی

رییس بیمارستان کودکان ابوذر اهواز گفت: طی ۱۰ روز گذشته سه کودک بیمار کووید ۱۹ از نوع انگلیسی در این بیمارستان فوت کرده اند که یکی از این کودکان اهل ایذه، یک نفر اهل سوسنگر و یک نفر اهل اهواز بوده اند.

به گزارش کودک پرس ،علی سمیر اظهار داشت: ویروس کرونای انگلیسی دارای سه مشخصه سرعت اپیدمی، زود نمایان شدن علائم و شدت آن است و همین امر ضرورت پیشگیری را بیش از گذشته نمایان کرده است.

وی افزود: تا قبل از ورود کرونای انگلیسی به خوزستان از هر ۱۰  کودک با علائم کرونا در این بیمارستان یک نفر بستری می شد اما اکنون از هر سه کودک یک نفر آنان در بخشهای مراقبتهای ویژه بیمارستان بستری می شوند.
رییس بیمارستان کودکان ابوذر اهواز گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونای انگلیسی در کشور و خوزستان از دیدگاه پزشکی اکنون هر بیماری کرونایی مبتلا به نوع انگلیسی است مگر خلاف آن اثبات شود.
وی تصریح کرد: البته علائم در بیماران کرونایی کودک هم تغییر کرده به طوریکه قبلا کودکان کرونایی معمولا با تب و نفسهای سریع در بیمارستان بستری می شدند و علائم پوستی شدید داشتند  ولی اکنون عارضه های پوستی کم شده و اسهال و استفراغ در بین کودکان کرونایی تشدید شده است.
وی گفت: در حال حاضر ۱۰ کودک مشکوک به کرونا در بیمارستان ابوذر بستری هستند که هنوز جواب تستpcr آنها نیامده ولی به احتمال زیاد تست آنان مثبت انگلیسی است.
رییس بیمارستان کودکان ابوذر اهواز گفت: ۹ تخت آی سی یو برای بیماران کرونایی در این بیمارستان تخصیص پیدا کرده و در صورت نیاز تا ۱۷ تخت ای سی یو  برای بیماران کرونایی اختصاص خواهیم داد.
وی گفت: خوشبختانه در این بیمارستان کادر تخصصی و درمانی در طول شبانه روز برای کودکان مشکوک به کرونا تامین شده و هیچگونه مشکلی وجود ندارد.
دکتر سمیر اضافه کرد: خانواده ها به محض مشاهده علائم در کودکان خود بلافاصله به پزشک یا بیمارستان مراجعه کرده تا درمان آنان سریع آغاز شود چرا که هر چه از زمان ابتلا بیشتر بگذرد درمان هم سخت تر خواهد شد.
وی گفت: طی ۱۰ روز گذشته سه کودک بیمار کووید ۱۹ از نوع انگلیسی در این بیمارستان فوت کرده اند که یکی از این کودکان اهل ایذه، یک نفر اهل سوسنگر و یک نفر اهل اهواز بوده اند.