۹۱ کودک به خانواده‌های متقاضی فرزندخواندگی تحویل داده شد

سرپرست بهزیستی شهرستان ری تصریح داشت: از ابتدای سال تاکنون پذیرش ۱۶۰ ‪ کودک را در این مراکز داشتیم و ۹۱ کودک نیز به خانواده‌های متقاضی فرزندخواندگی تحویل داده شده است که حدود ۸ کودک نیز در حال طی کردن مراحل برای تحویل هستند

به گزارش کودک پرس ،به نقل از روزنامه نسل فردا، محمدرضا خدابخشی در نشست علمی خبری با موضوع فرزندخواندگی و چالش های مربوط به شبه خانواده بیان کرد: برای تحت پوشش قرار دادن کودکان بی‌سرپرست و بدسرپرست یک مرکز دولتی به‌نام شیرخوارگاه حضرت رقیه(س) و ۶ مرکز غیردولتی در شهرستان ری مستقر است. در حال حاضر در این مراکز به طور شبانه روزی ۱۹۵ کودک و نوزاد نگهداری می شوند و  ۲۴۲ فرزند امدادبگیر نیز از حمایت‌ها و خدمات بهزیستی بهره می برند .

خدابخشی خاطر نشان کرد : بین ۱۰ الی ۱۵ خانواده متقاضی برای هر کودک در مراکز نگهداری شهرستان ری وجود دارد که این خانواده ها بعد از انجام روند ثبت نام در سامانه سازمان بهزیستی توسط کمیسیون استانی و شهرستانی مورد بررسی قرار می گیرند و اگر موقعیت فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی خانواده های متقاضی فراهم باشد، فرایند تحویل کودکان آغاز می شود.

سرپرست بهزیستی شهرستان ری تصریح داشت: از ابتدای سال تاکنون پذیرش  ۱۶۰ ‪ کودک را در این مراکز داشتیم و ۹۱ کودک نیز به خانواده‌های متقاضی فرزندخواندگی تحویل داده شده است که حدود ۸ کودک نیز در حال طی کردن مراحل برای تحویل هستند

وی افزود : زوجینی که از زندگی مشترکشان ۵ سال گذشته باشد و صاحب اولاد و فرزندی نباشند در الویت تحویل کودک قرار می گیرند و خانواده‌های دارای فرزند و زنان مجرد در اولویت‌های بعدی هستند.

خدا بخشی در پایان اشاره کرد : بمدت ۶ ماه کودک پس از تحویل به خانواده تحت نظر معاونت اجتماعی و مددکاری سازمان بهزیستی قرار می گیرد چون آینده کودکان واگذار شده به خانواده برای بهزیستی از ویژگی خاصی برخوردار است.