اقدام شورای عالی انقلاب فرهنگی در واگذاری کار تربیت کودکان به آموزش و پرورش، مناسب بود

آیت الله دری نجف آبادی گفت: فضای مهدهای کودک و مراکز تربیتی باید با امید، عفاف انگیزه های معنوی و شادابی باشد و باید از هرگونه رفتارهای زشت و زننده در مهدهای کودک گرفته شود.

به گزارش کودک پرس ،آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: ساختار و سازمان بهزیستی برای تربیت کودکان مناسب نبود و در واقع ساز و کاری برای این مسئله مهم وجود نداشت و اقدام شورای عالی انقلاب فرهنگی و موافقت مقام معظم رهبری مبنی بر واگذاری کار تربیت کودکان به آموزش و پرورش یک اقدام به جا و مناسب بود.
دری نجف آبادی اظهار کرد: متاسفانه بهزیستی به جهت مشغله های زیاد کار تربیت کودکان را رها کرده بود و برنامه ای در این راستا نداشت چراکه مخاطبان اصلی بهزیستی طیفی خاص بودند و امیدی برای تربیت کودکان وجود نداشت.
وی ادامه داد: امروز آموزش و پرورش باید از این فرصت به وجود آمده به خوبی استفاده کند و اولا یک تقسیم بندی در امورات انجام دهد و به شکل تدریجی کار تربیت را ساماندهی کند و دوما نظارت جدی بر روی مربیان را در دستور کار داشته باشد و در این جهت باید آمادگی کامل داشته باشد.
امام جمعه اراک بیان کرد: افراد و مجموعه هایی که شایستگی تربیت کودکان را ندارند باید کنار گذاشته شوند و شایستگی ها باید به طور دقیق بررسی شوند و در این مسئله مهم مربیان نباید تحمیلی باشند چراکه مربی تحمیلی و بی انگیزه آینده کشور را با مشکل روبه رو می کند.
وی اضافه کرد: امروز مسئله تربیت کودکان و نوجوانان در کشور بسیار حیاتی است و نباید کسانی که به دنبال مادیات هستند و هیچ انگیزه ای برای خدمت به مردم ندارند در این کار مهم به کارگیری شوند و دستگاه نظارتی با دقت باید هوشیار باشد.
دری نجف آبادی بیان کرد: دستگاه نظارتی باید در ذیل دستگاه اجرایی باشد و دوشادوش هم حرکت کنند و نباید هیچ گونه رابطه بازی و کوتاهی در امر تربیت کودکان صورت پذیرد چراکه ورود رابطه بازی به آموزش و پرورش سم مهلک و بزرگ است و باید جلوی آن با جدیت گرفته شود.
امام جمعه اراک افزود: آموزش مهارت های زندگی و فرهنگ سبک زندگی اسلامی برای کودکان باید اولویت اصلی تربیت کودکان باشد و آموزش و پرورش باید این مسئله را برای خود به عنوان یک راهبرد قرار دهد.
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: در فرهنگ اسلام ناب محمدی به تربیت صحیح فرزندان زیاد تاکید شده و آموزش و پرورش باید از افرادی که دارای ذوق و انگیزه کافی هستند به کارگیری کند.
وی افزود: متاسفانه در برخی از اوقات شاهد هستیم افرادی که اعتقادی به خانواده، فرزند و تربیت اسلامی ندارند در آمارهای تربیتی به کارگیری می شوند که این خسارت بار است و متاسفانه در برخی از اوقات عقده گشایی این افراد آسیب هایی جدی به کشور وارد کرده است.
دری نجف آبادی بیان کرد: رویکرد آموزش و تربیت کودکان باید امید به آینده و نشاط باشد اما نشاط به معنای ترویج رفتارهای زشت و زننده نیست.
وی بیان کرد: متاسفانه در مقطعی شاهد تصمیمات غلط در امر فرزند آوری در کشور بودیم که امروز ما را به این وضیت رسانده است و خسارت های آن هنوز جبران نشده و این نتیجه عقده گشایی برخی بود که به خانواده و مکتب اسلام ناب اعتقادی نداشتند و امروز جلوی این افراد را باید در مدیریت ها گرفت.
امام جمعه اراک اظهار کرد: فضای مهدهای کودک و مراکز تربیتی باید با امید، عفاف انگیزه های معنوی و شادابی باشد و باید از هرگونه رفتارهای زشت و زننده در مهدهای کودک گرفته شود.
نمایتده ولی فقيه در استان مرکزی گفت: استان مرکزی با وجود ۲۲ هزار ورودی متولد باید در امر تربیت کودکان پیشتاز باشد و برای کل کشور الگوی صحیح ارائه کند.
دری نجف آبادی ادامه داد: امروز به جهت وجود فضای مجازی دشمنان به دنبال کمرنگ نشان دادن اعتقادات برای نسل جدید جامعه هستند و نباید از این نسل ها غفلت کنیم و جلوی فاصله انداختن دشمن برای آنها از آرمان های انقلاب را بگیریم.
وی خاطرنشان کرد: وجود نوجوانان در انقلاب اسلامی یک سرمایه عظیم و نعمت بزرگ است که باید برای تربیت صحیح آنها برنامه ریزی های جدی داشت تا آنها به سربازی مخلص و دلسوز برای ولایت فقیه و امام زمان(عج) تبدیل شوند و نسل شهید حججی ها و فهمیده ها را تشکیل دهند.