۹۱ کودک در شهرری به فرزندخواندگی پذیرفته شدند

سرپرست بهزیستی شهرستان ری گفت: از ابتدای سال تاکنون ۱۶۰ کودک در مراکز نگهداری بهزیستی پذیرش شده و ۹۱ کودک از این مراکز به خانواده‌های متقاضی فرزندخواندگی تحویل شده است.

به گزارش کودک پرس ،محمدرضا خدابخشی سرپرست بهزیستی شهرستان ری ظهر امروز در نشست خبری با موضوع فرزندخواندگی اظهار کرد: ۶ مرکز غیردولتی و یک مرکز دولتی به‌نام شیرخوارگاه حضرت رقیه(س) برای نگهداری از کودکان بی‌سرپرست و بدسرپرست در شهرستان ری وجود دارد که هم‌اکنون ۱۹۵ کودک و نوزاد در این مراکز به طور شبانه روزی نگهداری می‌شوند و ۲۴۲ فرزند امدادبگیر نیز از حمایت‌ها و خدمات بهزیستی استفاده می‌کنند.

وی گفت: از ابتدای سال تاکنون ۱۶۰ کودک در این مراکز پذیرش شده است همچنین امسال ۹۱ کودک به خانواده‌های متقاضی فرزندخواندگی تحویل شده است که حدود ۸ کودک نیز در حال طی کردن مراحل برای تحویل هستند.

سرپرست بهزیستی شهرستان ری ادامه داد: زوجینی که پنج سال از زندگی مشترکشان می‌گذرد و صاحب فرزند نیستند اولویت اول برای تحویل کودکان را دارند و خانواده‌های دارای فرزند و زنان مجرد در اولویت‌های بعدی هستند.

خدابخشی بیان کرد: کودکان پس از تحویل به خانواده‌های متقاضی به مدت ۶ ماه توسط معاونت اجتماعی و مددکاری سازمان بهزیستی تحت نظر قرار می‌گیرند و پس از آن‌که خانواده‌ها مورد تأیید قرار گرفتند می‌توانند برای صدور شناسنامه کودک اقدام کنند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه ۶۳ نفر از مددجویان آسایشگاه کهریزک به دلیل ابتلا به کرونا جان باختند، تصریح کرد: ۷۰۶ مددجو در آسایشگاه خیریه کهریزک و ۲۱۱ نفر در آسایشگاه سرای احسان به کرونا مبتلا شدند که از این تعداد ۶۴۳ نفر در آسایشگاه خیریه کهریزک و ۲۱۱ نفر در آسایشگاه سرای احسان بهبود یافتند.

سرپرست بهزیستی شهرستان ری اضافه کرد: همچنین ۴۱۶ نفر از پرسنل آسایشگاه خیریه کهریزک و ۴۷ پرسنل سرای احسان از زمان شیوع ویروس منحوس کرونا به این ویروس مبتلا شدند که خوشبختانه همگی بهبود یافتند.

خدابخشی در پایان خاطرنشان کرد: سه هزار و ۲۰۰ واحد واکسن آنفولانزا از زمان آغاز فصل سرد سال در مراکز تحت نظر بهزیستی این شهرستان توزیع شده است.