فهرست کتاب‌های پیشنهادی پنجمین دوره جام باشگاه های کتابخوانی کودک و نوجوان

دبیرخانه جام باشگاه‌های کتابخوانی کودک و نوجوان فهرست پیشنهادی پنجمین دوره این رویداد کتابخوانی را منتشر کرد.

به گزارش کودک پرس ،این فهرست با توجه به کتاب‎های منتشر شده حوزه کودک و نوجوان در پنج سال گذشته تهیه شده است و علاقه‎‌مندان برای مطالعه فهرست کتاب‌ها می‌توانند به سایت http://bookpromotion.ir/ یا سایت معاونت امور فرهنگی به آدرس https://mof.farhang.gov.ir/ مراجعه کنند.

جام باشگاه‌های کتابخوانی کودک و نوجوان برنامه‌‌ای ملی و بسیار کم هزینه برای ترویج کتاب‌خوانی در ایران است که برای نخستین بار در زمستان ۱۳۹۵ اجرا شد.

تا کنون پس از برگزاری چهار دوره این برنامه ۲۱۹۴۸ باشگاه کتاب‌خوانی با ۳۳۵۰۰۰ عضو تشکیل شده است و پنجمین دوره آن در سال ١٣٩٩ در حال برگزاری است.

پنجمین دوره جام باشگاه‌های کتابخوانی کودک و نوجوان با توجه به شیوع ویروس کووید ۱۹، کارگاه‌های آموزشی آن به صورت مجازی برگزار شد و باشگاه‌های کتابخوانی پس از برگزاری این کارگاه‌ها فعالیت‌های خود را از سر گرفته‌اند.

هدف اصلی این طرح همه گیر کردن کتابخوانی و جلب مشارکت مردمی در کتابخوانی است. در طراحی این فعالیت به تجربه‌های موفق و ناموفق دستگاه‌های مختلف دولتی و عمومی توجه و تلاش شده است تا کاستی‌ها برطرف و محاسن آن تقویت شود.

بر اساس فهرست، کتاب‌های مناسب (کتاب‌های برگزیده فرصت ها و نهادهای مختلف) در اختیار کتابفروشی‌ها قرار گرفته شده است و اعضای باشگاه‌های کتاب‌خوانی می توانند کتاب‌ها را انتخاب و خریداری کنند.