نام کودک 7 ساله هندی به عنوان جوانترین برنامه‌نویس جهان در گینس ثبت شد

«کاتیلیا کاتاریا» کودک ۷ ساله هندی که در حال حاضر در انگلستان زندگی می‌کند، با دریافت چهار گواهینامه معتبر و حرفه‌ای برنامه نویسی و هوش مصنوعی IBM نام خود را به عنوان «جوانترین برنامه نویس جهان» در فهرست رکوردهای گینس ثبت کرد.

به گزارش کودک پرس ،کاتیلیا کاتاریا که تنها ۷ سال سن دارد،‌ در دوران همه گیری کرونا با گذراندن دوره‌های آموزشی رایگان برنامه نویسی حرفه‌ای IBM، موفق به دریافت چهار گواهینامه حرفه‌ای در زبان‌ برنامه نویسی پایتون و هوش مصنوعی از IBM شد. «ایشواری کاتاریا» پدر این کودک ۷ ساله می‌گوید:

«در زمان همه گیری کرونا، کاتیلیا زمان آزاد زیادی در خانه داشت و در کنار شیطنت‌‌های کودکی، خود را غرق دنیای فناوری کرد. با توجه به علاقه‌ای که نشان داد، در دوره‌های آموزشی هوش مصنوعی و برنامه نویسی آنلاین و کاملا رایگان IBM شرکت کرد و در نهایت موفق شد گواهینامه‌های حرفه‌ای و معتبر IBM را بگیرد.»

این پسر هفت ساله دانش آموز مدرسه نورتهمپتون انگلستان است و در مدرسه نیز از او به عنوان دانش آموزی زیرک و تیزبین یاد می‌کنند. وی با کمک دوره‌های رایگان IBM توانست با مفاهیم پیچیده برنامه نویسی، هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی آشنا شده و آنها را درک کند.

کاتیلیا ابتدا زبان‌های برنامه نویسی پایتون، جاوا اسکریپت و HTML را مورد بررسی قرار داد و در نهایت از بین آنها متوجه شد که به پایتون علاقه بیشتری دارد و آن را ادامه داد. از سوی دیگر کاتیلیا متوجه شده بود که پایتون بهترین زبان برنامه نویسی برای یادگیری هوش مصنوعی و یادگیری ماشین است. وی در مدت زمانی حدود شش تا هفت ماه توانست به زبان برنامه نویسی پایتون مسلط شود.

کاتیلیا در نوامبر ۲۰۲۰ پنج گواهینامه پایتون و هوش مصنوعی از IBM دریافت کرده است. وی همچنین گواهینامه حرفه‌ای هوش مصنوعی را نیز در edX  و دوره آموزشی پایتون برای علوم داده را نیز در کلاس‌های  IBM به پایان رسانده است.