موقعیت فعلی شما : خانه/استانها
220752
۰۷ بهمن ۱۳۹۹

لزوم همکاری دستگاه‌های اجرایی مختلف در برگزاری جشنواره جهانی نقاشی کودک

در نشست هم‌اندیشی شهردار کرمان با مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان، مدیران دستگاه‌های اجرایی فرهنگی اجتماعی و فعال در حوزۀ کودک، بر همکاری نهادهای مختلف اجرایی برای هرچه بهتر برگزار شدن «جشنوارۀ جهانی نقاشی کودک» تأکید شد.

به گزارش کودک پرس ،شهردار کرمان در این نشست که با حضور مدیران کل آموزش و پرورش استان و میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان و همچنین نمایندگان اداره‌کل بهزیستی استان، اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و کانون پرورش  فکری کودکان و نوجوانان برگزار شد، با اشاره به تلاش‌های زیرساختی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمان و برنامه‌ریزی این سازمان برای برگزاری رویدادهای مختلف، گفت: سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری، کارهای ساختاری و زیربنایی در دستور کار دارد که امیدواریم این کارها، پایه و اساس اقدامات فرهنگی اجتماعی در دوره‌های بعدی مدیریت شهری باشند.

سیدمهران عالم‌زاده افزود: ازجملۀ این اقدامات، طراحی «جشنوارۀ جهانی نقاشی کودک» است که امیدواریم در سال‌ها و دوره‌های آینده نیز تداوم یابد.

وی با بیان این که کیفیت برگزاری «جشنوارۀ جهانی نقاشی کودک» توسط شهرداری کرمان، مستلزم همکاری همه‌جانبۀ دستگاه‌های اجرایی به خصوص نهادهای فعال در حوزۀ کودک است، گفت: این رویداد از دو جنبۀ جهانی بودن و قرار گرفتن در راستای سیاست‌های «شهر دوست دار کودک»، حائز اهمیت است.

شهردار کرمان افزود: رویداد جهانی نقاشی کودک، اولین تجربۀ شهرداری کرمان در سطح بین‌المللی است؛ بنابراین، از لحاظ کیفیت و چگونگی نوع نگاه کودکان جهان به شهر کرمان اهمیت دارد.

عالم‌زاده با تأکید بر برگزاری آبرومندانۀ این  جشنواره گفت: لازم است تمام دستگاه‌ها و نهادهای اجرایی مرتبط با این موضوع، این رویداد را از خود بدانند و در برگزاری آن همکاری کنند؛ چرا که بازخورد کم‌کاری و نادیده گرفتن بعضی از جنبه های کار، به شهر و مردم کرمان باز می‌گردد.

وی با بیان این که برگزاری «جشنوارۀ جهانی نقاشی کودک»، به نام شهرداری کرمان نیست؛ بلکه به نام استان کرمان و کشور ایران است، برگزاری این رویداد را زمینه‌ساز انتخاب کرمان به‌عنوان «شهر دوست دار کودک» دانست.

شهردار کرمان، کودک را بزرگ‌ترین سرمایۀ خانواده‌ها دانست و با تأکید بر این که برگزاری خوب و باکیفیتِ «جشنوارۀ جهانی نقاشی کودک» می‌تواند از لحاظ برند شهری، برای کرمان مؤثر و نقطه قوت باشد، گفت: اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، اداره‌کل آموزش و پرورش، اداره‌کل بهزیستی استان کرمان و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، در برگزاری این جشنواره نقش مستقیم و مؤثری دارند.

عالم‌زاده ضمن تأکید بر همدلی مضاعف بین دستگاه‌های مختلف با شهرداری برای برگزاری این رویداد بین‌المللی گفت: باید اقدامات لازم در حوزۀ ارتباطات بین‌المللی، از طریق وزارتخانه‌ها و یا نهادهای که در حوزۀ بین‌الملل مشغول به‌کار هستند، پیگیری شود.

به اشتراک بگذارید :

ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظر:
نام:
ایمیل:

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

آخرین اخبار