220363
۲۳ دی ۱۳۹۹

تعیین مستمری برای ۴۶ کودک کار در دزفول

عبدی با بیان اینکه ۱۰۰ کودک کار در دزفول شناسایی شده‌اند، از تعیین مستمری ماهیانه ۱۲۰ هزار تومانی برای ۴۶ کودک کار این شهرستان خبر داد.

به گزارش کودک پرس ،«فریدون عبدی» : تاکنون یکصد کودک کار در دزفول شناسایی و تاکنون مبلغ ۱۵۰ میلیون تومان جهت کمک‌های مختلف از جمله ایجاد اشتغال خانواده کودکان کار، خرید تبلت و بسته‌های آموزشی برای ساماندهی وضعیت کودکان کار از سوی بهزیستی هزینه شده است.

رئیس بهزیستی دزفول با بیان اینکه این کودکان کار به دلیل مشکلات اقتصادی و معیشتی خانواده اقدام به دستگیری و کار در خیابان می‌کنند افزود: تاکنون برای ۴۶ کودک کار در دزفول مستمری تعیین شده که تا سن ۱۸ سالگی ماهیانه ۱۲۰ هزار تومان به آنها پرداخت می‌شود.

وی همچنین اضافه کرد: به خانواده ۱۶ نفر از کودکان کار جهت کمک در راستای ایجاد اشتغال و یا تقویت مشاغل آنها مبالغ سه میلیون تومانی از سوی بهزیستی پرداخت شد.

عبدی با تشریح دیگر اقدامات بهزیستی طی ۲ سال گذشته تصریح کرد: جهت دسترسی تمام مردم نقاط شهرستان طرح مثبت زندگی همانند سایر کشور در شهرستان دزفول اجرا و ۱۲ مرکز مثبت زندگی در دزفول راه‌اندازی شد.

وی ابراز کرد: این مراکز با هدف دسترسی مردم به بهزیستی جهت انجام امورات اداری به دلیل مشکلات تردد و همچنین عدالت در توزیع امکانات دولتی بهزیستی راه‌اندازی شده که در این راستا تمام نقاط شهرستان به بهزیستی دسترسی دارند.

عبدی همچنین عنوان کرد: در هر موسسه مثبت زندگی ۴۵۰ پرونده تشکیل و هر موسسه دارای ۶ نفر پرسنل است که تمام خدمات ارائه شده از سوی بهزیستی نیز در این موسسات ارائه می‌شود.

وی اورژانس اجتماعی بهزیستی را یکی از فعال‌ترین مراکز اورژانس بهزیستی خوزستان دانست و یاد آور شد: شهروندان هر گونه مورد همسرآزاری یا کودک آزاری و مشکلات اجتماعی مرتبط با بهزیستی را می‌توانند از طریق شماره ۱۲۴ اورژانس بهزیستی اطلاع دهند و لازم نیست در این خصوص به اداره بهزیستی مراجعه حضوری داشته باشند.

به اشتراک بگذارید :

ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظر:
نام:
ایمیل:

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

آخرین اخبار