۱۷۰ کودک فلسطینی در زندان‌های رژیم صهیونیستی اسیر هستند

هیأت امور اسرا و آزادگان فلسطینی در گزارشی اعلام کرد، شمار کودکان فلسطینی محبوس در زندان‌های رژیم صهیونیستی در سال ۲۰۲۰ به ۱۷۰ نفر رسیده است.

به گزارش کودک پرس ،شمار اسرای فلسطینی در زندان‌های اسرائیل در سال ۲۰۲۰ به چهار هزار و ۴۰۰ نفر از جمله ۱۷۰ کودک و ۴۰ زن رسیده است.

این سازمان فلسطینی افزوده است: نظامیان رژیم صهیونیستی طی سال ۲۰۲۰ میلادی چهار هزار ۶۳۴ فلسطینی از جمله ۵۴۳ کودک و ۱۲۸ زن را بازداشت کرده‌اند.

همچنین دادگاه‌های رژیم صهیونیستی  طی یک سال، گذشته پنج فلسطینی دیگر را به حبس ابد محکوم کردند تا شمار زندانیان که در دادگاه های این رژیم به حبس ابد محکوم شدند٬ به ۵۴۳ نفر برسد.

بر اساس این گزارش، رژیم صهیونیستی همچنان اجساد هشت زندانی فلسطینی را که در زندان های این رژیم شهید شدند به خانواده های آن تحویل نداده است.

هیأت امور اسرا و آزادگان فلسطینی افزوده است: ۷۰۰ اسیر فلسطینی در زندان های رژیم صهیونیستی وجود دارند که بیمار هستند و نیاز به مراقبت های پزشکی دارند.

این در حالی است که امیر اوحنا وزیر امنیت ملی رژیم صهیونیستی اعلام کرده بود، به مقام‌های زندان‌ها دستور داده تا تزریق واکسن کووید – ۱۹ به زندانیان فلسطینی را تا اطلاع ثانونی آغاز نکنند.

پیش تر حسن عبد ربه مشاور رسانه‌ای هیأت امور اسرا و آزادگان فلسطین اعلام کرده بود که تا کنون ۱۴۰ اسیر فلسطینی به کرونا مبتلا شده اند.