موقعیت فعلی شما : خانه/آموزش و تحصیل
214168
05 اسفند 1398
اعلام تعطیلی مهدهای کودک و مدارس استان تهران در روز سه‌شنبه

مسعود ثقفی سخنگوی آموزش و پرورش شهر تهران به دلیل جلوگیری از شیوع بیماری کرونا، سه‌شنبه مهدهای کودک و مدارس را تعطیل اعلام کرد.

به گزارش کودک پرس ، مسعود ثقفی سخنگوی آموزش و پرورش شهر تهران درباره وضعیت تعطیلی یا دایر بودن مدارس، اظهار کرد: تمام مدارس شهر تهران سه شنبه ۶ اسفند تعطیل است.

وی افزود: این تعطیلی مربوط به تمام مدارس دولتی و غیردولتی، مهدهای کودک تحت پوشش بهزیستی و پیش دبستانی‌ها و مراکز آموزشی است.

ثقفی تصریح کرد: اگر مدرسه یا آموزشگاهی تحت هر شرایطی به این تعطیلات توجه نکرده و دانش‌آموزان را به مدارس یا آموزشگاه بکشانند، برخورد خیلی جدی خواهد شد.

 

عباس معبودی رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران نیز اظهار کرد: مقرر شد با توجه به لزوم پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و رعایت نکات بهداشتی و ایمنی، مدارس شهرستان‌های استان تهران، فردا سه‌شنبه ۶ اسفند تعطیل شود.

وی توجه به حفظ سلامت دانش‌آموزان را اولویت اصلی آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران عنوان کرد و افزود: رعایت نکات بهداشت فردی و عمومی در کنترل شیوع این بیماری نقش بسزایی دارد که امیدواریم دانش‌آموزان و اولیای آنها با آگاهی و شناخت لازم در جلوگیری از شیوع آن اقدامات لازم را بکار بگیرند.

معبودی در ادامه با اشاره به دغدغه اولیاء، آماده‌سازی فضای مدارس را از دیگر اولویت‌های این تعطیلی عنوان کرد و گفت: در صورت آماده نشدن محیط مدارس برای حضور توأم با سلامت برای دانش‌آموزان، در مورد تعطیلی در روزهای آتی تصمیم‌گیری و متعاقباً از همین طریق اطلاع رسانی خواهد شد.

 

تمام مدارس استان تهران یکشنبه، ۴ اسفند و دوشنبه، ۵ اسفند تعطیل بود؛ به گفته ثقفی این اقدام جهت آماده‌سازی مدارس بوده است تا بچه‌ها در روزهای بعدی با امنیت وارد مدرسه شوند.

 

 

 

 

به اشتراک بگذارید :

جدیدترین
پربازدیدترین