موقعیت فعلی شما : خانه/استانها
214102
04 اسفند 1398
برگزیدگان مهرواره آب معرفی شدند/ تقدیر از ۳۸ برگزیده

آیین پایانی مهرواره آب با عنوان «سلام به آب» با تقدیر از برگزیدگان در شیراز برگزار شد.

به گزارش کودک پرس ، فراخوان این مهرواره با همکاری سازمان آبفای فارس، خرداد ماه سال جاری ویژه مخاطبان کودک و نوجوان و مربیان منتشر شد.

توسعه و ترویج فرهنگ آب، ارتقای مهارت‌های زندگی در مخاطبان و ایجاد فضایی متفاوت در حوزه مصرف صحیح آب برای کودکان و نوجوانان، از اهداف این مهرواره بوده است.
آئین پایانی این مهرواره ظهر پنجشنبه با تقدیر از ۳۸ برگزیده، با حضور معصومه دستغیب، مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری فارس، لیلا دودمان، عضو شورای اسلامی شهر شیراز و مسئولان سازمان آبفای فارس برگزار شد که در آن، اعضا و مربیان برگزیده در بخش‌های فرهنگی، هنری و ادبی در قالب شعر و داستان، نشریه‌نگاری، پویانمایی، نقاشی، کتاب‌سازی و طراحی مسابقه تقدیر شدند.
زهرا افتخاری، مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان فارس، از این‌که کانون توانسته در ارتباط با اهمیت آب و استفاده و مصرف بهینه آب در بین اعضا و دانش‌آموزان گامی بردارد اظهار خوشحالی کرد و گفت: هر کدام از کودکان و نوجوانان، سفیران فرهنگی هستند که اهمیت آب و ضرورت مدیریت مصرف آن را به دیگران هم یادآور می‌شوند.
وی خطاب به اعضا گفت: شما به عنوان مدیران و تصمیم‌سازان آینده، باید نقش مهم خود را در این موضوع مهم ایفا کنید. شما تاثیرگذاران خوبی بر بزرگ‌ترها هستید و با آموزش، توانمندسازی و آگاهی‌بخشی گام مهمی را به عنوان حامیان آب بر خواهید داشت.
افتخاری از دریافت ۲۵۰ اثر در دبیرخانه مهرواره آب خبر داد و گفت از ۳۸ نفر از صاحبان آثار در این مهرواره تقدیر می‌شود.
بر اساس این گزارش، علی خرم‌نیا، عرفان خدیور، نرجس سادات سجادی، الهه عالی زاده، فاطمه زهرا اخضری، فاطمه اخضری، فاطمه جوکار، زهرا فرخ‌زاد، امیرحسین انصاری‌لاری، امیرحسین اخوان، پیمان محمدی و احسان محمدی از مرکز فرهنگی هنری لارستان، مهسا صائم، غزل محمدی و یکتا دهقانی از مرکز فرهنگی هنری شماره ۶ شیراز، حدیث اژدری و دنیا زالی از مرکز فرهنگی هنری کازرون و صدیقه خداجو و مبینا روایی از مرکز فرهنگی هنری شماره ۲ جهرم، به عنوان برگزیدگان بخش‌های پویانمایی، نشریه‌نگاری و کتاب‌سازی معرفی شدند.
ساره جدلی و سارا پرآور از مرکز فرهنگی هنری لارستان، فائزه دمیری از مرکز فرهنگی هنری شماره ۱ جهرم، زینب شهسواری‌پور از مرکز فرهنگی هنری شماره ۱ داراب و فاطمه مسعودی از مرکز فرهنگی هنری شماره ۲ صفاشهر نیز برگزیدگان بخش نقاشی بودند که از آنان تقدیر شد.
میترا یگانه، مربی ادبی مرکز فرهنگی هنری شماره ۱ شیراز، اعظم ایزدی، مربی مسئول مرکز فرهنگی هنری شماره ۱ شیراز و سمیه کشاورز مربی ادبی مراکز شیراز و خرامه، شرکت‌کنندگان برگزیده بخش شعر مهرواره آب بودند.
مریم جمالی، مربی هنری مرکز فرهنگی هنری فسا نیز موفق به کسب عنوان نمایشنامه‌نویس برتر شد.
در این مهرواره، سمیره بروانیا، مربی ادبی مرکز زرین‌دشت در بخش طرح‌های ادبی و سهیلا شجاع، مربی پستی مرکز فرهنگی هنری داراب در بخش مسابقه موفق به کسب عنوان برتر شدند.
همچنین فاطمه کشاورزی، محمد امین زارع، سینا دهقانی، فاطمه لیموپرور، نازنین کشاورز، مبینا عسکری، زهرا نبوی و زهرا رخ فیروز، از اعضای مراکز خرامه، شیراز، جهرم و کازرون به ترتیب در بخش شعر، داستان و متن‌ادبی به عنوان برگزیده معرفی شدند.
آئین پایانی مهرواره آب پنجشنبه ۱ اسفند با همکاری سازمان آبفای استان فارس در شیراز برگزار شد؛ قصه‌گویی عضو نوجوان، خوانش شعر، نمایش پویانمایی، هم‌خوانی سرود و مسابقه از برنامه‌های جنبی مهرواره آب در کانون فارس بود.
منبع: مهر
به اشتراک بگذارید :

جدیدترین
پربازدیدترین