موقعیت فعلی شما : خانه/فرهنگ و رسانه
214089
04 اسفند 1398
شبکه ثقلین به نسل نوجوان و جوان توجه ویژه داشته باشد

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(علیهم‌السلام) با بیان اینکه شبکه ثقلین باید یک رسانه با مکتب و مدرسه اهل بیت(علیهم‌السلام) باشد گفت: شبکه ثقلین می‌تواند عامل ارتباط جامعه عظیم شیعیان و محبین اهل بیت(علیهم‌السلام) در جهان و انتقال ارزش‌های اهل بیت باشد.

به گزارش کودک پرس ، آیت الله «رضا رمضانی» دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(علیهم‌السلام) در جلسه شورای سیاستگذاری شبکه ثقلین با تبریک ولادت حضرت فاطمه زهرا(سلام‌الله علیها) گفت: بهترین الگوی نسل جوان شخصیت حضرت زهرا(سلام‌الله علیه) است که نه فقط برای زنان و دختران بلکه برای هر انسانی که می‌خواهد در مسیر کمال قرار گیرد و شخصیت خود را بیابد و از هویت انسانی برخوردار شود یک الگوست.

وی اظهار داشت: نتیجه لیبرالیسم اخلاقی جز اباحیگری و بی‌هویتی چیز دیگری نخواهد بود و لذا تمام رفاهیاتش در حوزه ابعاد مادی و حسی خلاصه می شود. آنچه که غرب در حوزه توسعه انسان مطرح می‌کند با آنچه که ما مطرح می‌کنیم متفاوت است. ما توسعه انسان را در توسعه ایمان ، فکر و اندیشه ، اخلاق و عمل صالح می‌دانیم.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(علیهم‌السلام) با بیان اینکه گفتمان انقلاب اسلامی گفتمان مکتب اهل بیت(علیهم‌السلام) است تصریح کرد: اگر بخواهیم گفتمان انقلاب اسلامی را تحلیل کنیم و نسبت به مفاهیم و واژگان اصلی آن تعمیق داشته باشیم ، گفتمان انقلاب همان گفتمان مکتب اهل بیت(علیهم‌السلام) است.

آیت الله رمضانی با تشریح وظایف شبکه ثقلین گفت: در شبکه ثقلین باید از مجموعه ظرفیت‌ها استفاده کنیم هم ظرفیت هایی که به طور بالفعل داخل مجموعه آماده است و هم ظرفیت هایی که بیرون از مجموعه در جهت ارتقای سطح تولیدات می¬توان به کار بست.

وی گفت: در حوزه دیپلماسی مجمع جهانی اهل بیت(علیهم‌السلام) از دیپلماسی قوی برخوردار است.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(علیهم‌السلام) با تاکید بر اینکه عصر حاضر عصر رسانه است و مردم متاثر از رسانه هستند افزود: رسانه خیلی تاثیرگذار است به نحوی که می‌تواند منفور را محبوب و محبوب را منفور جلوه دهد.
آیت الله رمضانی با بیان اینکه شبکه ثقلین باید یک رسانه با مکتب و مدرسه اهل بیت(علیهم‌السلام) باشد گفت: شبکه ثقلین می‌تواند عامل ارتباط جامعه عظیم شیعیان و محبین اهل بیت(علیهم‌السلام) و نیز همه مسلمانان در جهان برای وحدت امت اسلامی و انتقال ارزش های اهل بیت باشد.

رئیس اتحادیه اروپایی علماء و تئولوگ‌های شیعه اظهار کرد: توجه به نسل نوجوان و جوان بسیار مهم است. شبکه ثقلین باید با نگاه تحول در جامعه و تربیت نیروهای مومن و شجاع برای اسلام به نسل نوجوان و جوان نگاهی ویژه داشته باشد.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(علیهم‌السلام) ادامه داد: در نظام تعلیمی و تربیتی که می‌تواند در شبکه ثقلین تعریف شود باید نیازها و اقتضائات نوجوانی و جوانی را مورد مطالعه دقیق قرار داد و شبهاتی که امروزه در ذهن نوجوانان و جوانان جامعه القاء می‌شود باید مورد بررسی جامع و عمیق قرار گیرد. باید شبهات را رصد کنیم و و تاثیر آنها بر افکار عمومی را مورد نظر داشته باشیم. پاسخگویی به شبهات نباید فقط منوط به پرسش از ما باشد.

آیت الله رضا رمضانی اضافه کرد: امروزه دیگر تبلیغ منولوگ تاثیر کافی ندارد. باید این سبک تبلیغ را هم داشت اما لازم است در تبلیغ و در رسانه هایمان به سمت تبلیغ دیالوگ محور برویم. مخاطب باید در فرایند تبلیغ فعال باشد و در این فرایند شرکت کند جامعه امروزی جامعه گفتن و رفتن نیست بلکه گفتن و نشستن و پاسخ دادن است.

وی تاکید کرد: تربیت نسل جوان باید بر اساس ارزش های اهل بیت(علیهم‌السلام) باشد. با دعوت از علما و شخصیت های صاحب نظران باید مسیر تحقق این تربیت را به دست آورد.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(علیهم‌السلام) اتاق فکر و اندیشه ورز در خصوص رسانه دینی را یکی از وظایف شورای سیاستگذاری شبکه ثقلین عنوان کرد و گفت: باید چشم انداز برنامه ای پنج ساله یا ده ساله برای شبکه طراحی و اجرایی شود.

آیت الله رمضانی در بخش پایانی سخنان خود ابراز امیدوای کرد مدیر و اعضای شورای سیاستگذاری شبکه ثقلین با مدیریت جهادی این مجموعه را به بهترین شکل مدیریت نمایند و مکتب اهل بیت (علیهم‌السلام) را که امروزه دنیا تشنه معارف ناب آن است معرفی نماید.

 

 

 

منبع: ابنا

 

به اشتراک بگذارید :

جدیدترین
پربازدیدترین