موقعیت فعلی شما : خانه/بین الملل
212803
۰۷ بهمن ۱۳۹۸

طرح پلیس نوجوان در مساجد ولز نیز اجرایی می‌شود

در طرح پلیس نوجوان که برای نخستین بار برای یکی از مساجد ولز به اجرا گذاشته می‌شود، این افسران وظیفه بازدید از مدارس و صحبت درباره اسلام را خواهند داشت.

به گزارش کودک پرس ، پلیس شهر گونت در ولز انگلستان، برای نخستین بار یک واحد مخصوص پلیس های نوجوان را برای مساجد راه اندازی کرده است.

 نخستین مینی واحد پلیس در یک مسجد شهر بلاینای گونت در ولز مستقر شد که متشکل از افسران  جدید نوجوان بوده و از این اقدام استقبال به عمل آمده است.

 این واحد پلیس از ۹ افسر تشکیل می شود که داوطلبان ۱۴ سال و کمتر را تشکیل می دهند و یک نفر کادر فنی پلیس به آن ها کمک خواهد کرد.

 این واحد پنجاهمین نیرویی است که توسط پلیس گونت مستقر شده است ، و تقریباً ۱۰۰۰ نوجوان در سراسر منطقه با این طرح همکاری دارند.

اولویت های جدید استخدام شدگان به عنوان بخشی از برنامه تدوین شده، از جمله بازدید از مدارس برای صحبت درباره اسلام و چگونگی تفاوت ها و مشابهت های آن با مسیحیت و سایر ادیان خواهد بود.

آن ها همچنین در کنار افسران پلیس منطقه ، در فعالیت هایی از قبیل انتخاب بستر ، پخش اعلامیه برای پیشگیری از وقوع جرم ، نظارت بر حرکت اتوبوس ها ، آگاهی از سرعت و سایر فعالیت ها مانند سایر یگان های پلیس جوان شرکت خواهند کرد.

در مراسمی که ۲۰ ژانویه در مسجد برگزار شد، اعضای جدید این واحد گشت سوگند یاد کرده و گواهینامه هایی از رئیس ارشد و معاون پلیس دریافت کردند.

پم کلی رئیس ارشد اداره پلیس درباره مراسم آغاز به کار این واحد گفت: این لحظه افتخارآمیز بود که شاهد باشیم که ۵۰  جوان سوگند بخورند و به نیرو بپیوندد. این گروه از جوانان شگفت انگیز نه تنها در جامعه خود بلکه در ولز و بریتانیا نیز به عنوان الگوهای پیشرویی هستند.

وی افزود: ما خوشبختانه از طریق تیم محله خود پیوندهای محکمی با مسجد داریم. بنابراین ما تصمیم گرفتیم که یک واحد در اینجا ایجاد کنیم تا به ادراک بیشتر درباره جوامع کمک کنیم و هدف ما ایجاد جامعه ای قوی و منسجم است.

 

 

 

منبع: خبرگزاری حوزه

 

به اشتراک بگذارید :

ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظر:
نام:
ایمیل:

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

آخرین اخبار