ارسال ۴۰۹ اثر به جشنواره شهر من در اصفهان

۴۰۹ اثر از استان های مختلف کشور به دبیرخانه نخستین جشنواره سراسری شعر و داستان کودک و نوجوان شهروندی با عنوان شهر من در اصفهان رسیده است.

به گزارش کودک پرس ، معاون اجتماعی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان در نشست خبری این جشنواره، آثار رسیده به دبیرخانه این رویداد فرهنگی را از ۲۱ استان کشور دانست و گفت: از این تعداد آثار رسیده ۱۶۱  اثر در بخش شعر، ۲۷ اثر در بخش خردسال، ۷۹ اثر شعرکودک، ۵۵ اثر شعر نوجوان و همچنین در بخش داستان ۲۴۸ اثر رسیده است.

مرتضی رشیدی، خلاق شهروندی و سلامت روان، حمل‌ونقل عمومی و پاک،پسماند و بازیافت ،پارک‌ها و فضای سبز، آتش‌نشانی و حوادث ایمنی و مصرف بهینه انرژی را از موضوع های این جشنواره بیان کرد و افزود: تعداد آثار دریافت شده از استان آذربایجان شرقی دو اثر، البرز سه اثر، خوزستان ۱۵، قم ۱۸، گیلان ۱۰، یزد ۹، اردبیل ۱۱، ایلام یک اثر، خراسان شمالی دو اثر، کرمان ۱۴، لرستان ۹، اراک یک اثر، بوشهر یک اثر، زنجان ۱۰، کرمانشاه چهار اثر، مازندران ۲۸، اصفهان ۱۸۱، تهران ۵۳، فارس ۲۴، کردستان یک و همدان ۱۲ اثر است.

 

رییس اداره توسعه فرهنگ شهروندی شهرداری اصفهان هم در این نشست از رونمایی فرهنگنامه بزرگ شهروندی دراین جشنواره خبر داد و گفت: فرهنگنامه بزرگ شهروندی مجموعه‌ای از اطلاعات و قوانین و مقرراتی است که در قالب ۱۲ موضوع آماده شده که به صورت کاربردی در سایت شهرداری در اختیار شهروندان قرار خواهد گرفت.

احمد رضایی افزود: تمام قوانین و مقرارات این فرهنگ نامه  در هزارو ۸۰۰ صفحه تدوین شد و با ۱۲ عنوان در ۱۰ جلد به صورت دیجیتال تهیه شده و بعد از رونمایی روی سایت شهرداری و ۱۲ سازمان قابل مشاهده است.

 

نخستین جشنواره سراسری شعر و داستان کودک و نوجوان شهروندی با عنوان شهر من با معرفی برترین ها ۱۲ دی در اصفهان برگزار می شود.

 

 

 

منبع: خبرگزاری صدا و سیما