دختر سوئدی: گفتگو با ترامپ، وقت تلف کردن است

نوجوان ۱۶ ساله مدافع محیط زیست گفتگو با دونالد ترامپ در حاشیه اجلاس سازمان ملل متحد در مورد گرمایش زمین را «وقت تلف کردن» خواند!

به گزارش کودک پرس ،

گرتا تونبرگ، نوجوان ۱۶ ساله مدافع محیط زیست گفت که گفتگو با دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در حاشیه اجلاس سازمان ملل متحد در مورد گرمایش زمین «وقت تلف کردن» محسوب می شد.

 

این نوجوان سوئدی همچنین حملات لفظی به خود را «خنده دار» دانست و اظهار امیدواری کرد که بتواند زندگی عادی خود را از سر بگیرد.

 

رئیس جمهور آمریکا روز ۱۲ دسامبر (۲۱ آذر) در واکنش به انتخاب گرتا تونبرگ به عنوان شخصیت سال مجله تایم، به او پیشنهاد کرد که استراحت کند و با دوستش به تماشای یک فیلم بنشیند.

 

گرتا تونبرگ در پاسخ به پرسشی در مورد اینکه در صورت ملاقات با دونالد ترامپ به او چه خواهد گفت، اظهار داشت: «صادقانه باید بگویم که فکر نمی کنم چیزی به او می گفتم، زیرا او به وضوح به حرف دانشمندان و کارشناسان توجه نمی کند، چرا حالا به حرف من توجه کند؟ احتمالا هیچ چیزی نمی گفتم، وقتم را تلف نمی کردم.»

 

حملات لفظی به گرتا تونبرگ تنها به توئیت های دونالد ترامپ خلاصه نمی شود. ژائیر بولسونارو، رئیس جمهوری برزیل نیز در ماه جاری از گرتا تونبرگ به عنوان «بچه لوس و بداخلاق» یاد کرده بود.

 

گرتا تونبرگ در مورد این حملات لفظی گفت: «حدس می زنم که این حملات یک معنایی دارند و آن هم این است که آنها [رهبران] می ترسند که جوانان باعث تغییری شوند که آنها نمی خواهند. اما این تنها اثبات این نکته است که ما در عمل داریم کاری مفید انجام می دهیم و آنها ما را نوعی تهدید محسوب می کنند.»

 

گرتا تونبرگ هنگامی که در سن ۱۵ سالگی با تحصن در مقابل پارلمان سوئد به تغییرات آب و هوایی اعتراض کرد مورد توجه رسانه ها قرار گرفت. اعتراض های گرتا تونبرگ در مدت کوتاهی الهام بخش بسیاری از نوجوانان و جوانان در کشورهای مختلف شد تا در تظاهرات هفتگی (جمعه هر هفته) به گرمایش زمین و تغییرات آب و هوایی اعتراض کنند.

 

 

 

منبع:جام نیوز