جریمه مسببان حادثه سنگ‌نوردی اصفهان اعلام شد/ از محرومیت‌های قطعی تا جریمه نقدی

مدیر کل امور مشترک فدراسیون‌های ورزشی گفت: حسب دستور و تاکید وزیر ورزش و جوانان نتایج تحقیق حادثه سنگ‌نوردی استان اصفهان کامل و آرای لازم توسط کمیته انضباطی فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی صادر شد.

به گزارش کودک پرس ، سید محمدشروین اسبقیان اظهار داشت: با توجه به آسیب آرمان غیاثی، ورزشکار عزیز کشورمان در حادثه سنگ نوردی استان اصفهان، موضوع به صورت کامل توسط فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی بررسی و احکام لازم در این خصوص صادر شده است.

مدیر کل امور مشترک فدراسیون های ورزشی ادامه داد: بر این اساس مسئول برگزاری، سرداور و مسئول ایمنی مسابقه به لحاظ تخطی از شیوه نامه برگزاری مسابقات و عدم اقدام به اخذ مجوز به ۱۸ ماه محرومیت قطعی و یک سال محرومیت تعلیقی محکوم شدند.

وی افزود: همچنین مدیر برگزاری به یک سال محرومیت قطعی، شخص حمایت چی نونهال مصدوم شده به یک سال محرومیت قطعی، داور مسیر به شش ماه محرومیت قطعی و باشگاه ورزشی اژکهن هم به شش ماه محرومیت قطعی محکوم شدند.

اسبقیان تاکید کرد: برخی افراد از جمله رئیس، نایب رئیس، مسئول کمیته صعودهای ورزشی هیئت کوهنوردی استان اصفهان و مدیر سالن ورزشی ایثار ذوب آهن هم به دلیل عدم نظارت لازم بر حسن اجرای شیوه نامه مسابقات به تذکر کتبی و درج در پرونده محکوم شدند.

او در پایان در خصوص اقدامات لازم در خصوص پیشگیری از وقوع حوادث مشابه گفت: اعضای کمیته انضباطی فدراسیون ضمن تذکر جدی به مقامات مسئول در هیئت ورزشی استان اصفهان مبنی بر نظارت بیشتر و جلوگیری از برگزاری مسابقات بدون مجوز تاکید کردند ریاست هیئت استان هم باید اطلاع رسانی لازم در این خصوص به تمام اماکن ورزشی مربوطه را به عمل آورد.

 

 

 

منبع: تسنیم