مهلت ارسال آثار به چهارمین دوره جام باشگاه‌های کتاب‌خوانی کودک و نوجوان تا ۲۵ دی‌ تمدید شد

زارع گفت: علاقه‌مندان به شرکت در چهارمین دوره جام باشگاه‌های کتاب‌خوانی کودک و نوجوان برای ارسال آثار و مستندات باشگاه‌های کتاب‌خوانی تا ۲۵ دی‌ماه جاری فرصت دارند.

به گزارش کودک پرس ، «عباس زارع»، با اشاره به برگزاری موفق سه دوره جام باشگاه‌های کتاب‌خوانی کودک و نوجوان در استان، گفت:  این فعالیت کتاب‌خوانی در سال‌های اخیر به همت اداره  کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مازندران و با همکاری ادارات آموزش‌وپرورش، اداره کل کتابخانه‌ها، حوزه هنری استان، اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، سازمان بهزیستی، مؤسسات فرهنگی هنری، کانون‌های مساجد و کتاب‌فروشی‌ها برگزار می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران بابیان اینکه  این طرح برای چهارمین سال متوالی با حضور اعضای باشگاه‌های کتاب‌خوانی در گروه‌های سنی پیش‌دبستانی (مهدکودک)  و ۷ -۱۵ سال به بالا برگزار خواهد شد، خاطرنشان شد: علاقه‌مندان به شرکت در چهارمین دوره جام باشگاه‌های کتاب‌خوانی کودک و نوجوان برای ارسال آثار و مستندات باشگاه‌های کتاب‌خوانی تا ۲۵ دی‌ماه جاری فرصت دارند.

وی کتاب‌خوانی گروهی کودکان و نوجوانان، آشنایی کودکان و نوجوانان با محیط کتاب‌فروشی، انتخاب و خرید کتاب، مطالعه و بحث درباره کتاب، چرخش کتاب در میان همسالان، نگارش نامه به نویسنده موردنظر خود (ارتباط با نویسنده) تهیه یک قطعه فیلم کوتاه یک‌دقیقه‌ای موبایلی با موضوع کتاب، تمرین فعالیت‌های مستقل فرهنگی توسط مربیان، برقراری ارتباط مستقیم میان نویسندگان و نوجوانان با خوانندگان را مهم‌ترین اهداف برگزاری این جام برشمرد.

زارع به فعالیت بیش از ۲۰۰ باشگاه کتاب‌خوانی  کودک و نوجوان در استان اشاره کرد و یادآور شد: سال گذشته ۳۹۹ باشگاه ثبت‌شده و فعال از ۱۴ شهرستان  ویژه گروه‌های ۱۲ نفرِه  در مقاطع سنی ۷- ۱۴ سال و گروه‌های ۷ نفره ویژه مهدهای کودک در سومین دوره جام باشگاه کتاب‌خوانی شرکت داشتند.

وی بابیان اینکه جام باشگاه‌های کتاب‌خوانی کودک و نوجوان در بخش‌های مختلفی ازجمله باشگاه برگزیده، مهدکودک برگزیده، تسهیلگر برگزیده، نامه به نویسنده، فیلم موبایلی معرفی کتاب و نویسنده برگزیده اجرا و برگزار می‌شود، افزود: بخش کتاب‌فروشی برگزیده نیز به چهارمین دوره جام باشگاه‌های کتاب‌خوانی کودک و نوجوان اضافه‌شده است.

زارع بابیان اینکه باشگاه‌های کتاب‌خوانی باید آثار و مستندات فعالیت‌های باشگاه خود را تا ۲۵ دی‌ماه به ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان محل سکونت خود تحویل دهند، افزود: آثار منتخب از سوی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران به دبیرخانه مرکزی جام باشگاه‌های کتاب‌خوانی کودک و نوجوان در تهران ارسال خواهد شد.

منبع: شبستان