۱۶۸ نویسنده بزرگسال و نوجوان در جشنواره «داستان شیراز» شرکت کردند

دبیر جشنواره استانی داستان شیراز گفت: ۱۱۸ داستان کوتاه، ۱۴ نمایشنامه و ۱۱ فیلمنامه از ۱۴۳ داستان‌نویس بزرگسال ساکن استان فارس و ۲۵ داستان کوتاه از ۲۵ داستان‌نویس نوجوان ساکن استان فارس وارد مرحله اول داوری شد.

به گزارش کودک پرس ، مجید خادم با اشاره به برگزاری دومین جشنواره استانی داستان شیراز اظهار داشت: این جشنواره در ۳ قالب  داستان کوتاه، نمایش‌نامه و فیلم‌نامه برگزار می‌شود و مهلت ارسال آثار به این جشنواره پایان آذرماه بود.

وی با اشاره به آثار ارسالی به دبیرخانه جشنواره گفت: آثار رسیده به دبیرخانه جشنواره در دو رده سنی نویسندگان ۷ تا ۱۶ ساله و نویسندگان ۱۷ سال به بالا داوری می‌شوند و برندگان و جوایز در هر رده مجزا هستند در ضمن محدودیت حجم برای آثار ارسالی وجود نداشته است.

خادم تصریح کرد: ۱۱۸ داستان کوتاه، ۱۴ نمایشنامه و ۱۱ فیلمنامه از ۱۴۳ داستان‌نویس بزرگسال ساکن استان فارس و ۲۵ داستان کوتاه از ۲۵ داستان‌نویس نوجوان ساکن استان فارس توسط دبیرخانه جشنواره ثبت و وارد مرحله اول داوری شد.

دبیر جشنواره استانی داستان شیراز افزود: اسامی آثاری که به مرحله دوم داوری (داوری نهایی) راه یافته باشند، تا ۱۵ اسفندماه ۱۳۹۸ اعلام می‌شود.

خادم بیان کرد: اختتامیه جشنواره در نیمه دوم فروردین ماه ۱۳۹۹ برگزار و اسامی داوران  و برگزیدگان هر بخش نیز در مراسم اختتامیه معرفی می‌شوند.

 

در نخستین دوره این جشنواره ۱۵۸ داستان کوتاه، ۲۴ نمایشنامه و ۱۸ فیلمنامه به دبیرخانه ارسال شده بود همچنین ۱۹۱ داستان‌نویس بزرگسال ساکن استان فارس و ۲۱ داستان کوتاه از ۲۱ داستان‌نویس نوجوان ساکن استان فارس در این جشنواره شرکت کرده بودند.

 

 

منبع: تسنیم