لژیونر‌های مسیح نزدیک به ۸۰ سال بیش از صد نوجوان را مورد اذیت جنسی قرار دادند

تعدادی از اعضای بلند پایه یک انجمن مذهبی کاتولیک در مکزیک موسوم به «لژیونر‌های مسیح» طی سالهای ۱۹۴۱ تا ۲۰۱۹ به دست کم ۱۷۵ فرد زیر سال قانونی تجاوز جنسی کرده‌اند.

به گزارش کودک پرس ، درگزارش داخلی این انجمن آمده است که عامل اصلی در شمار قابل توجهی از این تخلفات مارسیال ماسیل، بنیانگذار انجمن بوده است. دست کم شصت تن از قربانیان از سوی مارسیال ماسیل، بنیانگذار این انجمن مورد سوء استفاده و آزار جنسی قرار گرفته‌اند.

افشای موارد متعدد تخلف اخلاقی کشیش‌ها در مکزیک همزمان با تاکید اخیر رهبر کاتولیک‌های جهان به مبارزه جدی با این نوع تخلفات در کلیسا صورت می‌گیرد. پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان با صدور دو فرمان الزام به رازداری در کلیسا درباره پرونده‌های آزار جنسی را ملغی کرد.

واتیکان از سال‌ها پیش بواسطه افشاگری‌های متعدد در خصوص رسوایی جنسی برخی کشیش‌ها و آزاد کودکان طی دهه‌های گذشته به شدت دچار بحران شده و انتقاد‌های زیادی را به سوی خود جلب کرده‌ است. این رسوایی‌ها پیش‌تر در بسیاری از مواقع در کشورهایی نظیر ایالات متحده آمریکا،‌ شیلی و یا آلمان توسط رهبران کلیسا و مقامات بالادست کشیش‌های متخلف سرپوش گذاشته شده است.عمده قربانیان متخلفان در کلیسا را نوجوانان یازده تا شانزده سال تشکیل می‌دهند.

 

 

 

منبع: اسپوتنیک روسیه