روایت نیویورک تایمز از مرگ یک مهاجر در زندان آمریکا؛ جسد نوجوان در سلولی پیدا شد

نشریه نیویورک تایمز در گزارشی به وضعیت بازداشتگاه‎های مرزی آمریکا پرداخته و نحوه مرگ یک نوجوان مهاجر را روایت می‎کند.

به گزارش کودک پرس ، نمایندگان دموکرات کنگره خواستار اسنادی از وزارت امنیت داخلی آمریکا شدند تا درباره الگوی نگران کننده سوء استفاده و بدرفتاری با مهاجران تحقیق کنند.

به گزارش نیویورک تایمز، این درخواست پس از مرگ نوجوان مهاجر ۱۶ ساله و اسناد دیگر منتشر شده از مرگ مهاجران و وضعیت اسفناک آنها در بازداشتگاه‌های مرزی مطرح شده است.
در چندین نامه که به مقام‎های اداره مهاجرت و گمرک، وزارت امنیت داخلی، کمیته نظارت و اصلاح مجلس ارسال شده است از آنان درخواست شده تا توضیح بدهند چگونه یک نوجوان مهاجر که مبتلا به بیماری آنفولانزا بوده در سلولی برای ۴ ساعت که در کنار یک دستشویی بود، نگهداری شده و تنها یکی از هم سلولی‌های وی متوجه مرگش می‌شود.
مقام‎های اداره گمرک آمریکا درباره مرگ این نوجوان در ابتدا گفتند که جسد وی را در زمان بازرسی سلول پیدا کردند، اما این در حالی است که فیلم منتشر شده و اسناد بدست آمده چیز دیگری را نشان می‌دهند که با ادعای اداره گمرک در تضاد است.
در نامه‌ای که به وزیر امنیت داخلی آمریکا نوشته شده آمده است «به نظر می‌رسد بد رفتاری در واقع نقض آشکار استاندارد‌های بازداشتگاه‌های مرزی آمریکا است و در این مکانها بر اساس جایگاه انسانی رفتار نمی‌شود.»
این نوجوان مهاجر که تابعیت گواتمالایی داشته بر خلاف سیاست‌های مهاجرتی ۶ روز در بازداشتگاه مرزی بوده است؛ این در حالی است که زندانیان بیش تر  از ۷۲ ساعت نباید در بازداشتگاه‌ها بمانند.
این نوجوان مهاجر در ماه می در مرز جنوبی آمریکا دستگیر شد و چند روز بعد جان خود را از دست داد.
تحقیقات انجام شده از سوی نیویورک تایمز نشان می‎دهد که طی سال‌های اخیر هشدار‌ها درباره پروتکل‌های مربوط به ارزیابی سلامت مهاجران در آمریکا تا حد زیادی نادیده گرفته شده است.
منبع: میزان