آغاز ثبت نام جامع‌ترین دوره تربیت مربی قرآن کودک در شهر تهران

مدیر روابط عمومی دارالقرآن خانه کارگر از ثبت نام جامع‌ترین دوره تربیت مربی قرآن مهدکودک و پیش دبستانی در شهر تهران خبر داد.

به گزارش کودک پرس ، محمد صادق محسنی کبیر مدیر روابط عمومی دارالقرآن خانه کارگر گفت: ثبت نام جامع ترین دوره تربیت مربی قرآن مهد کودک و پیش دبستانی در شهر تهران آغاز شد.

وی گفت :  این دوره‌ که با هدف تربیت استادان متخصص قرآنی برگزار می‌شود، در سه بخش علوم قرآنی، خلاقیت و روانشناسی و در ۷۸ ساعت آموزش تئوری و ۱۰۰ ساعت کارورزی برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: شرکت‌کنندگان در این دوره‌ها، توانایی تدریس حفظ ۵ الی ۶ سوره از قرآن کریم به همراه آیات و احادیث کاربردی ، حروف الفبا، و روخوانی قرآن کریم به کودکان را فرا میگیرند که همه این آموزش ها به روش‌های مختلف اعم از بازی، سرگرمی، نقاشی، کاردستی و … است.

مدیر روابط عمومی دارالقرآن خانه کارگر گفت: این دوره آموزشی به گونه‌ای طراحی شده‌است که مربیان با نکات و مهارت های روانشناسی نظیر نحوه ارتباط با کودک، روانشناسی رشد کودک، کنترل خشم کودک، تربیت جنسی کودکان آشنا شده و همچنین دوره‌های خلاقیت مانند نقاشی خلاق،نمایش خلاق، آموزش مقدماتی گریم کودک ،کاردستی و کلاژ و اوریگامی را نیز فرا می‌گیرند.

محسنی کبیر افزود: این دوره جامع برای نخستین‌بار در کشور به همت سازمان دارالقرآن خانه کارگر طراحی و اجرا شده و ظرفیت آن ۵۰۰ نفر است که داوطلبان این دوره ابتدا باید در یک جلسه کلاس پیش نیاز شرکت کنند.

وی در آخر گفت: متقاضیان برای ثبت‌نام می‌توانند تا ۱۵ دیماه ۱۳۹۸ با شماره ۶۶۹۷۸۰۰۱-۰۲۱ تماس گرفته و یا عدد ۳۳ را به سامانه پیامکی ۱۰۰۰۰۱۰۰۱۰۰ ارسال کنند.

منبع: مهر