موقعیت فعلی شما : خانه/بین الملل
210605
21 آذر 1398
صندوق نجات کودکان خواستار توقف جنگ فاجعه بار در یمن شد

صندوق نجات کودکان با اشاره به افزایش قربانیان کودک در جنگ یمن خواستار توقف این جنگ که از آن به عنوان جنگ علیه کودکان نام برد، شد.

به گزارش کودک پرس ، صندوق نجات کودکان اعلام کرده است که با وجود آتش بس توافق شده در یمن در اواخر سال ۲۰۱۸ برای بخش هایی از یمن، اما شرایط در آنجا همچنان خطرناک است. هر ماه به صورت میانگین حدود ۳۳ کودک در این کشور مجروح و یا کشته می شوند.

“مریم الدوغانی”، هماهنگ کننده عملیاتی صندوق نجات کودکان در بندر حدیده یمن در این باره گفته است که نیمی از کودکانی که در ماه های گذشته در یمن مرده اند در شهرهای تعز و حدیده جان خود را از دست داده‌اند.

در ۱۳ دسامبر سال ۲۰۱۸ احزاب درگیر در یمن تحت نظارت و میانجی گری سازمان ملل توافق استکهلم را امضا کردند که امیدهایی برای دستیابی به صلح در این کشور فقیر عربی را پررنگ کرد. احزاب درگیر بخصوص برای برقراری آتش بس در منطقه مهم و استراتژیک بندر حدیده که یک منطقه مهم در تامین نیازمندی های غیر نظامیان در یمن است توافق کردند.

با این همه بر اساس اطلاعات صندوق نجات کودکان بین ژانویه و اکتبر سال ۲۰۱۹ تنها در درگیری ها در حدیده ۵۶ کودک مرده و ۱۷۰ کودک دیگر مجروح شدند. در تعز هم مرگ های خشونت آمیز علیه کودکان بعد از این توافق نامه با ۵۷ مورد بیش از دو برابر شده است. این در حالی است که احزاب درگیر در این جنگ خود را موظف کرده بودند یک راهروی انسانی در تعز برای ارسال کمک ها به غیر نظامیان را باز کنند. اما این اتفاق تا به حال نیفتاده است.

به گفته الدوغانی در سال جاری میلادی در یمن بیش از ۵۰۰ کودک تحت مراقبت های درمانی قرار گرفتند که برخی از آن ها جراحات خطرناکی مانند شکستی های استخوان، سوختگی و زخم های عمیق داشتند. وی تاکید کرد که این جنگ علیه کودکان باید متوقف شود.

منبع: تسنیم

به اشتراک بگذارید :

جدیدترین
پربازدیدترین