موقعیت فعلی شما : خانه/بین الملل
210396
18 آذر 1398
۳ میلیون کودک یمنی مبتلا به سوءتغذیه هستند

سازمان حقوق زنان و کودکان یکشنه اولین گزارش خود درباره نقض حقوق کودکان یمنی در طول ۱۷۰۰ روز تجاوز ائتلاف متجاوز به رهبری عربستان را منتشر کرد و از سوءتغذیه ۳ میلیون کودک یمنی خبر داد.

به گزارش کودک پرس ، سازمان حقوق زنان و کودکان یکشنه اولین گزارش خود درباره نقض حقوق کودکان یمنی در طول ۱۷۰۰ روز تجاوز ائتلاف متجاوز به رهبری عربستان را منتشر کرد.

این سازمان تاکید کرد تعداد قربانیان حملات هوایی عربستان در طول ۱۷۰۰ روز تجاوز به تعداد ۷۵۰۰ نفر فقط از میان کودکان رسیده است که ۳۶۷۲ نفر آنها شهید شده اند.

از سوی دیگر یوسف الحاضری سخنگوی وزارت بهداشت یمن گفت: رد اثر حملات نیروهای متجاوز به منازل شهروندان یهنی در طول ۱۷۰۰ روز از تجاوز و بمباران هوایی، بیش از ۸۰۰ کودک یمنی به صورت دائمی از حرکت ناتوان و معلول شده اند و بیش از ۸۰ هزار کودک نیز به بیماری های روحی روانی و عصبی متعدد مبتلا شده اند که نتیجه ۵ سال بمباران مستقیم منازل شهروندان است.

ویافزود: حدود ۳ میلیون کودک زیر پنج سال در یمن مبتلا به سوءتغذیه هستند که ۴۰۰ هزار نفر از آنها مبتلا به سوءتغذیه وخیم هستند که اگر توجه و اقدام مناسب آنها صورت نگیرد در هر ۱۰ دقیقه یکی از آنها از دنیا خواهد رفت و در این میان بسته شدن فرودگاه صنعا نیز مانع از سفر ۳۲۰هزار شهروند به خارج برای درمان و مداوا شده است که تا کنون ۴۲ هزار نفر از آنها از دنیا رفته اند که ۱۳% آنها کودکان بوده اند.

منبع: شبستان

به اشتراک بگذارید :

جدیدترین
پربازدیدترین