موقعیت فعلی شما : خانه/پزشکی و سلامت
210040
11 آذر 1398
تولید داروی ایدز با طعم توت فرنگی برای کودکان

هر سال حدود ۸۰ هزار کودک در سراسر جهان به علت ابتلا به ایدز فوت می‌کنند که عدم امکان انتقال دارو‌های مناسب به بدن آنها یکی از دلایل فوت عنوان شده که اکنون راه حل جدیدی برای این مشکل پیدا شده است.

به گزارش کودک پرس ، بلعیدن قرص و کپسول و خوردن شربت های بدمزه برای کودکان مبتلا به ایدز کار ساده ای نیست و لذا محققان داروی جدیدی را برای مقابله با ویروس اچ آی وی تولید کرده‌اند که مزه بهتری دارد و کودکان آن را با رضایت مصرف می کنند.

 

این داروی جدید که Quadrimune نام دارد، توسط یک شرکت هندی به نام Cipla تولید شده و به علت بهره‌مندی از طمع توت فرنگی برای کودکان جذاب تر بوده و می توان انتظار داشت تا توسط آنها با اشتیاق مصرف شود.

داروی یادشده در قالب کپسول عرضه می شود و البته می توان محتوای آن را با دیگر انواع اغذیه و نوشیدنی‌ها ترکیب کرد و برای مصرف به کودکان داد. این دارو فعلا در حال دریافت تاییدیه‌های پزشکی است.

کپسول یادشده نیازی به نگهداری در یخچال ندارد و در محیط های گرم و بدون برق که در آنها یخچال در دسترس نیست قابل نگهداری است. هزینه تولید هر یک از این کپسول ها کمتر از یک دلار بوده و لذا خرید آنها برای افراد کم درآمد نیز ممکن خواهد بود.

 

 

 

منبع:فارس

 

برچسب ها :
به اشتراک بگذارید :

جدیدترین
پربازدیدترین