موقعیت فعلی شما : خانه/بین الملل
209925
09 آذر 1398
تعلیق فعالیت مجازی دختری نوجوان به دلیل همدردی با مسلمانان چین

فعالیت یک دختر نوجوان در یک شبکه اجتماعی چینی به دلیل همدردی با اقلیت مسلمان اویغور تعلیق شد.

به گزارش کودک پرس ، این نوجوان ۱۷ ساله، که فیروزه عزیز (Feroza Aziz) نام دارد، پس از اینکه در شبکه‌ اجتماعی چینی تیک‌توک (TIK TOK) در مورد مشکلات اقلیت مسلمان اویغور در چین صحبت کرد، فعالیتش در این شبکه‌ اجتماعی از سوی مسئولان تیک‌توک تعلیق شد.

فیروزه، که یک آمریکایی افغانستانی‌تبار است، از کشورهای جهان خواست برای جلوگیری از مرگ مردم بی‌گناه و مقابله با بحران بشردوستانه در ایالت سین‌کیانگ چین اقدام کنند.

این نوجوان در تیک‌توک ویدئویی‌هایی را با عنوان آموزش آرایش منتشر کرد که برخلاف عنوان آنها، سرکوب مسلمانان اویغور و رفتار مقامات چینی با آنها را شرح می‌داد. این فیلم‌ها بیش از نیم میلیون لایک داشته و نسخه‌های آن در سایر شبکه‌های اجتماعی میلیون‌ها بار مشاهده شده است.

فیروزه عزیز در این باره گفت که از علاقه بینندگان به مد استفاده کرده تا پیامش دیده شود. می‌دانستم که اگر با آموزش آرایش شروع کنم، مردم می‌خواهند تماشا کنند. فهمیدم که باید از این ایده برای پنهان‌ کردن موضوع اصلی ویدئوی خود استفاده کنم.

 

در این ویدئو فیروزه عزیز از بینندگان می‌خواهد درباره آنچه برای اویغورها در سین‌کیانگ اتفاق می‌افتد جست‌وجو کنند و ببینند که چگونه آنها را به اردوگاه‌های کار اجباری می‌برند، خانواده‌ها را از یکدیگر جدا می‌کنند، آدم‌ربایی می‌کنند، آنها را به قتل می‌رسانند، مورد تجاوز قرار می‌دهند و مجبور به خوردن گوشت خوک و نوشیدن الکل می‌کنند.

 

 

 

منبع: ایکنا

 

به اشتراک بگذارید :

جدیدترین
پربازدیدترین