موقعیت فعلی شما : خانه/آموزش و تحصیل
208248
04 آبان 1398
آمادگی حوزه علمیه خواهران برای تأسیس مهدکودک

جلسه مشترک نمایندگان مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران با مسئولان موسسه طلوع نسل نور به منظور بررسی شرایط مناسب و پیشنهاد استفاده از ظرفیت‌های حوزه‌های علمیه خواهران جهت تأسیس مهد‌های کودک برگزار شد.

به گزارش کودک پرس ، حجت‌الاسلام طباطبایی، معاون آموزش، توسعه و سازماندهی مؤسسه طلوع نسل نور، در این جلسه با اشاره به تاریخچه تأسیس مهد‌های این مؤسسه، گفت: فعالیت مهد‌های مؤسسه طلوع نسل نور فقط به مساجد ختم نمی‌شود، بلکه در پایگاه‌ها، موقوفات، امامزاده‌ها و هر جایی که امکان و شرایط ایجاد مهد را داشته باشد فعال می‌شود.

طباطبایی در ادامه افزود: به لحاظ محتوایی در حوزه تخصصی کودک تاکنون ۵ جلد از مجموعه کتاب‌های آموزشی طا‌ها و طهورا، ویژه مقطع پیش دبستان (۴ تا ۵ سال) به نام آشنایی با مفاهیم ریاضی به چاپ رسیده است.

وی ادامه داد: بنا به درخواست مراکز معتبر و متعدد از جمله بهزیستی پیشنهاد چاپ دوم شده است. همچنین کتاب دیگری به نام آشنایی با مفاهیم علوم هم تدوین شده که در دست چاپ است و به زودی در دسترس قرار خواهد گرفت.

وی در پایان بر آمادگی مؤسسه طلوع نسل نور برای استفاده از ظرفیت حوزه‌های علمیه خواهران جهت تأسیس مهد‌های کودک جدید تأکید کرد.

در ادامه جلسه معصومه ظهیری، معاون فرهنگی تبلیغی مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران، به محدوده سنی طلاب خواهر متاهل و دارای فرزند نیازمند مهد اشاره کرد و گفت: بسیاری از طلاب در حال تحصیل دارای فرزند خردسال هستند و به مهد کودک نیاز دارند؛ برخی از حوزه‌های علمیه مهد‌های مستقلی دارند که برخی از آن‌ها طبق استاندارد است و در موارد محتوایی خوب عمل کرده‌اند.

معصومه ظهیری با تقسیم مهد‌های موجود به سه دسته مهد مستقل، مهد مدرسه و مهد مشترک و ارائه توضیحاتی در مورد هریک از آن‌ها تأکید کرد: دو نکته همیشه مدنظر ما بوده است؛ استاندارد سازی و سالم سازی محتوا.

در پایان جلسه آیین نامه‌ها و دستورالعمل‌های مؤسسه طلوع نسل نور به معاون فرهنگی حوزه‌های علمیه خواهران تحویل داده شد تا ضمن مطالعه، زمینه امضاء تفاهم نامه همکاری مشترک فراهم شود.

منبع: ایکنا
به اشتراک بگذارید :

  1. مریم یوسفی گفت:

    سلام من یک مهد زیر نظر موسسه زدم ولی جلو کارم رو گرفتن که ۶ ساله ها زیر نظر آموزش وپرورش هست ونباید این کار کنید حالا موندم چکار کنم .آیا موسسه طلوع نور مجوزی صادر میکنه آیا ۶ ساله ها رو شامل میشه آیا سایتی داره که بچه ها درش ثبتنام بشن؟؟

جدیدترین
پربازدیدترین