208200
02 آبان 1398
سنجش بینایی بیش از ۵هزار کودک در شهرستان خلخال

رئیس اداره بهزیستی شهرستان خلخال گفت: بیش از ۵هزار کودک در خلخال تحت سنجش بینایی قرار گرفتند.

به گزارش کودک پرس ، ابراهیم مسروری اظهار کرد: اولین پایگاه  بینایی‌سنجی کودکان ۳ الی ۶ سال در مهد کودک دو ستاره خلخال افتتاح شد و در این مدت ۵هزار و ۴۴۶کودک در خلخال تحت سنجش بینایی قرار گرفتند.

وی افزود: درسال گذشته در حدود ۹۰ درصد جمعیت کودکان ۳ الی ۶ سال تحت سنجش قرار گرفتند که از این تعداد ۱۹۸ کودک به اپتومریست ارجاع داده شده و تحت بررسی‌های بیشتر تشخیصی قرار گرفتند.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان خلخال گفت:  از مراجعه کنندگان به مراکز سنجش بینایی، ۶۵ کودک به‌عنوان بیمار آمبلیوپ به پزشک متخصص چشم ارجاع داده شدند که با هزینه بیش از ۸ میلیون تومان درمان شدند.

وی افزود: برای این تعداد بیش از ۳۰۰ میلیون ریال هزینه عمل جراحی از سوی بهزیستی پرداخت شده که با اجرای این طرح در زمان خردسالی و کودکی خانواده‌ها از مشکلات چشمی کودک خود آگاه شده و از آسیب‌ جدی پیشگیری می‌کنند.

 

مسروری یکی از اهداف مهم این طرح را همکاری سازمان‌ها و دستگاه‌های مرتبط از جمله آموزش و پرورش، دانشگاه علوم پزشکی، دهیاران و بخشداران در روستاها و بخش‌ها عنوان کرد و گفت: اجرای این طرح موجب رفع مشکلات احتمالی در دوران کودکی افراد می‌شود.

 

 

 

منبع: فارس

 

به اشتراک بگذارید :

جدیدترین
پربازدیدترین