موقعیت فعلی شما : خانه/فرهنگ و رسانه
208037
30 مهر 1398
گپ و گفت صمیمانه با مجری نوستالژیک/ حضور خیل کودکان باورکردنی نبود

«مینا هاشمی»، مجری نوستالژیک برنامه‌های کودک و نوجوان می‌گوید: حضور خیل کودکان در کنگره عظیم پیاده‌روی اربعین برایم باورکردنی نبود.

به گزارش کودک پرس ، «مینا هاشمی»، مجری باسابقه حوزه کودک و نوجوان است که البته برای قدیمی‌ترها خاطراتی به‌یادماندنی بر جای گذاشته و هنوز آهنگ صدایش در گوش‌ها زمزمه می‌کند.

این مجری قدیمی برنامه‌های کودک و نوجوان که البته می‌گوید «حقیقتاً برای تلویزیون پیشنهاد ندارم، ولی خودمان در یک سایت به نام قاب کودک فعالیت‌هایی برای کودکان و نوجوانان انجام می‌دهیم»، در مسیر کربلای معلی گفت‌وگوی کوتاهی با خبرنگار فارس دارد که خواندن آن خالی از لطف نیست.

با سلام و آرزوی قبولی عبادت‌ها؛ اربعین امسال را چطور دیدید؟

– اربعین همیشه مورد استقبال شیعیان بوده؛ اما بنده مفتخرم از زاویه جدید و با حس و حال متفاوت این رویداد بزرگ را لمس کنم.

حضور امسالتان در آیین عظیم پیاده‌روی اربعین، سفر چندم شماست؛ از احساس خود بگویید؟

– دومین سفر بنده به عتبات عالیات و اولین حضور در پیاده‌روی اربعین است؛ اینجا لحظه به لحظه به غنای معرفتی زائران افزوده می‌شود.

حضور کودکان را در مسیر چطور دیدید؟

– حضور پررنگی داشتند و برای من باورکردنی نبود. برای گزارش که لابه‌لای جمعیت می‌رفتم، مدام با بچه‌ها در سنین مختلف مواجه می‌شدم.

حضور کودکان حامل چه پیامی است؟

– پیام عشق؛ این پیام بسیار زیبا به بچه‌ها منتقل شده؛ مثل یک ژن قدرتمند.

همراه کردن بچه‌ها در این سفر معنوی چه تأثیری در تقویت روحی و معنوی آنان دارد و به نظر شما اگر حب و ارادتی است، از کی نمود پیدا کرده است؟

– این تأثیر قبلاً اتفاق افتاده که کودکان بدون غر زدن و بی‌تابی و با صبوری پا به پای بزرگ‌ترها حرکت می‌کنند.

این اتفاق مبارک شاید از زمانی نمود پیدا کرده که پدر خانواده به عاشورا ابراز ارادت کرد یا مادر هنگام شیر دادن ذکر سلام بر حسین (علیه‌السلام) را فراموش نکرد.

علت پررنگ شدن اربعین هر سال نسبت به سال‌های قبل را در چه امری می‌بینید؟

– هر زائر مبلّغی برای حضور و دعوت زائر دیگر است. انعکاس حال و هوای اربعین برای مردمی که این سفر را تجربه نکردند، دلیل دیگر استقبال و عامل سوم هم تسهیل کردن سیر سفر است.

این سفر با سختی‌هایی همراه است؛ به نظر شما این دشواری‌ها چه تأثیر روحی و روانی برای شرکت‌کنندگان دارد؟

– تجربه این سختی‌ها نوعی همزادپنداری با خانواده امام حسین (علیه‌السلام) است و باید با سلول سلول بدنت این سختی را حس کنی.

چه موضوعی در این سفر برایتان نگران‌کننده بود؟

– نگران این هستم که به درک درستی از این سفر نرسم و نگرانی دیگرم خارج شدن از این فضاست؛ از اینکه از این شور و حال تا سال بعد خبری نیست، دلگیرم.

چه وجه شخصیتی امام حسین (علیه‌السلام) برایتان جالب و برجسته است؟

– گذشت امام حسین (علیه‌السلام)؛ مخصوصاً در خصوص حر بن ریاحی.

کلام آخرتان؟

– گاهی به خود یک تلنگر می‌زنم که مینا هاشمی رأفت و گذشت را از امام مظلومت الگو بگیر؛ اما ما آدم‌های معمولی نیاز به تمرین و یادآوری مکرر داریم.

 

 

 

منبع: فارس

 

به اشتراک بگذارید :

جدیدترین
پربازدیدترین