موقعیت فعلی شما : خانه/استانها
207495
20 مهر 1398
توزیع سبد غذایی ویژه کودکان در البرز

کمیته امداد امام خمینی(ره) استان البرز با هدف پیشگیری از سوءتغذیه کودکان، سبد غذایی بین یک هزار و ۳۰۰ کودک نیازمند در این استان توزیع کرد.

به گزارش کودک پرس ، معاون حمایت و سلامت کمیته امداد امام خمینی(ره) البرز روز چهارشنبه با بیان اینکه یکی از موضوعات مرتبط با سلامت خانوارهای نیازمند مساله سوءتغذیه است، گفت: امسال حدود پنج میلیارد ریال برای پیشگیری از ابتلا به سوءتغذیه کودکان زیر ۶ سال تحت پوشش کمیته امداد و کودکان نیازمند غیر مددجو هزینه شده است.

سید هادی کرابی افزود: در این طرح، کمیته امداد و دانشگاه علوم پزشکی استان البرز برای شناسایی کودکان مبتلا به سوءتغذیه باهم همکاری می‌کنند و امسال یک هزار و ۳۰۰ کودک نیازمند کمتر از ۶ سال، سبد غذایی پیشگیری از سوءتغذیه کمیته امداد البرز را دریافت کردند.

 

وی  با تأکید بر اینکه تهیه سبد حمایت غذایی با نظارت کارشناسان علوم تغذیه انجام می‌شود، گفت: ارزش هر سبد غذایی ۲۰۰ هزار تومان است.

معاون حمایت و سلامت کمیته امداد امام خمینی(ره) البرز با اعلام اینکه سرپرست خانوارهای مشمول طرح با مراجعه به فروشگاه‌های تعیین‌شده اقلام سبد حمایت غذایی را دریافت می‌کنند، افزود: برنج، مرغ، عدس، لبنیات، حبوبات و تخم‌مرغ اقلام توزیع شده بین کودکان نیازمند را تشکیل می‌دهد.

 

دراستان البرز ۲۷ هزار خانوار زیر چترحمایتی کمیته امداد امام خمینی(ره) هستند.

منبع: ایرنا

 

به اشتراک بگذارید :

جدیدترین
پربازدیدترین