موقعیت فعلی شما : خانه/استانها
207478
18 مهر 1398
آغاز اجرای طرح “پیک امید” در شهرستان ارومیه

همزمان با چهارمین روز از هفته ملی کودک طرح ” پیک امید” در شهرستان ارومیه آغاز شد.

به گزارش کودک پرس ، همزمان با چهارمین روز از هفته ملی کودک، طرح ” پیک امید” برای نخستین بار با حضور ۲۵۰ نفر از دانش آموزان در روستای ولنده علیای شهرستان ارومیهآغاز و اجرا شد.

در اجرای این مراسم برنامه‌های شاد و مفرح در قالب مسابقه، کاردستی، سرود خوانی و نمایش عروسکی برای کودکان ارائه شد.
در حاشیه اجرای طرح” پیک امید” جواد زاهدی مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آذربایجان غربی گفت: طرح ” پیک امید ” با هدف بهرهمندی کودکان مناطق محروم و غیر برخوردار از فعالیت‌ها و برنامه ها، ایجاد روحیه امید در کودکان و فراهم کردن زمینه ارتباط آن‌ها کانون برای نخستین بار در روستای ولنده آغاز شد.
زاهدی افزود: طرح ” پیک امید ” امداد فرهنگی بوده و در اجرای این طرح مربیان بصورت داوطلبانه در مناطقی که دور افتاده هستند و کودکان و نوجوانان این مناطق به دلیل نبود امکانات و دور بودن مسیر از برنامه‌های کانون بی بهره هستند و اطلاعی از برنامه‌های کانون ندارند؛ حضور یافته و به اجرای برنامه‌های شاد علمی و آموزشی می‌پردازند و بدین صورت پل ارتباطی بین کودکان و کانون می‌شوند.
مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان در ادامه امداد رسانی در مواقع بحران به کودکانی که در مناطق دیده باشند و تسکین آلام آن‌ها را از دیگر اهداف اجرای طرح ” پیک امید” عنوان کرد و اضافه نمود: طرح ” پیک امید” مختص هفته ملی کودک نبوده بلکه در طول سال در مناطق مختلف اجرا خواهد شد و امروز استارت آن زده شد.
منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
به اشتراک بگذارید :

جدیدترین
پربازدیدترین